Механізм старіння на даний момент досить добре досліджений, тому є безліч способів контролювати його перебіг. Це можливо зробити і за допомогою харчування, розповів лікар-дієтолог, доктор медичних наук Михайло Гінзбург.

У бесіді з Nation News фахівець зазначив, що існують так звані “омолоджуючі” продукти. За його словами, вкрай важливо вживати продукти, які полегшують роботу шлунково-кишкового тракту і направляють сили організму на підтримку здоров’я. В першу чергу, мова йде про кисломолочні продукти, які покращують мікрофлору кишечника.

Також слід включити в раціон продукти, багаті харчовими волокнами. Це фрукти, овочі, ягоди, крупи, грубий хліб, водорості.

Крім того, Гінзбург перерахував спеціальні речовини, які містяться в деяких продуктах і мають протизапальну дію. Такий ефект необхідно враховувати при складанні “омолоджуючого” раціону, вважає дієтолог.

“Протизапальні молекули: катехіни – ними багатий зелений чай, квертіцин – він міститься у фруктах. Куркумін і ряд схожих молекул – це східні приправи на зразок куркуми, перцю, імбиру”, – пояснив Гінзбург. Він додав, що куркумін також міститься в петрушці і Кінзі.