Багато людей дають самим собі обіцянки змінити власне життя на краще, мати здорові звички, позбутися рутини – проте виконати ці обіцянки виходить не у всіх. Психолог Майя Андріяничова розповіла, як змінити своє життя без зайвого стресу.

Насолоджуватися процесом

За словами експерта, люди спочатку націлені на виживання та досягнення конкретних результатів, тому більшості важливо дійти певної точки, яка забезпечить стійке становище у суспільстві. Однак прагнення досягти такої точки та залишатися на ній – свого роду застій. Андріяничова порекомендувала не ставити у пріоритет конкретну точку, до якої можна прийти, а насолоджуватися процесом досягнення результату.

Читайте також:  Корисні цибуля та часник протипоказані деяким людям

Підтримувати динаміку

Не треба чекати понеділка, першого числа наступного місяця чи року, щоби почати змінювати своє життя, зазначила фахівець. Як тільки одна мета буде досягнута, за нею має йти наступна, причому ці цілі не повинні завдавати шкоди іншим сферам життя. Як пояснила психолог, динаміка дозволить відчути себе господарем власного життя та доведе, що все перебуває під вашим контролем.

Уникати різких змін

Якщо людина усвідомила необхідність будь-яких змін у житті, краще не намагатися провести їх різко та у всіх сферах життя одразу. Така корінна ломка може створити дискомфорт і розчарувати, змусивши кинути розпочаті зміни на половині шляху.

Читайте також:  Два види води, які справді небезпечні для організму

Не плисти за течією

Протилежна помилка, на думку Андріяничової, – не докладати власних зусиль для бажаних змін, а чекати, що вони відбудуться власними силами. Як приклад психолог навела мрії про спадщину чи виграш у лотерею. Щоб уникнути розчарування від нездійснених бажань, розраховувати потрібно насамперед на себе.