Як з’ясували вчені, деякі види праці пов’язані з розвитком деменції.

На перший погляд фізична праця не надто пов’язана з розумовою діяльністю, але данські вчені з’ясували, що це не так. Важкі фізичні навантаження, навіть якщо це заняття спортом, загрожують розвитком деменції.

У журналі Medicine & Science in Sports автори дослідження розповіли, що помірні навантаження приносять користь здоров’ю, але коли мова йде про важку роботу або тренування, організм швидко зношується. І мозок не виняток.

Вчені почали спостереження за більш ніж 4,7 тисячі чоловіків з 1970 року. Всі вони займалися різною роботою, а велика частина респондентів давно померли від різних причин. При цьому було встановлено, що ті, хто займався важкою фізичною працею, на 55% частіше стикалися з деменцією.

Читайте також:  Лікарі засумнівалися у користі харчових добавок із риб'ячим жиром

Фахівці вважають, що роботодавцям варто вживати заходів для профілактики деменції у співробітників, які в прямому сенсі працюють в поті чола. Наприклад, перерозподіл навантаження або додатковий відпочинок можуть допомогти врятувати співробітників від старечого недоумства.

Звичайно, не варто забувати і про медицину — при появі перших ознак лікарі в деяких випадках здатні істотно уповільнити розвиток деменції.