За даними Олени Смирнової, у пацієнтів, які палять ризик померти від раку товстого кишечника в два рази вище, ніж у некурящих.

Лікар-проктолог і онколог Олена Смирнова в своєму Instagram назвала причини, які провокують швидке зростання ракових пухлин кишечника, їх агресивність і метастазування.

Як зазначила лікарка, ризик швидкого розвитку онкології тісно пов’язаний з генетикою — при поганій спадковості прогноз часто буває не на користь пацієнта. Є зв’язок з частотою випадків раку в сім’ї, тяжкістю захворювання і віком його появи у родичів.

Рак, і зокрема онкологічні захворювання органів шлунково-кишкового тракту, провокують і прискорюють його розвиток надмірне вживання алкоголю, а також раціон з малою кількістю клітковини і високим вмістом жирів. Також провокуючим фактором є низька фізична активність.

Читайте також:  Перші ознаки деменції, які з'являються у компанії друзів

Смирнова розповіла, що пацієнти, які курять з раком товстого кишечника вмирають вдвічі частіше, ніж некурящі з тим же діагнозом. Відзначено, що у курців пухлини часто бувають більш агресивними, рано починається процес метастазування і пухлина схильна проростати в черевну порожнину і сусідні органи.

Рак кишечника, на думку медиків, часто має зв’язок зі способом життя: шкідливими звичками, неправильним харчуванням, низькою фізичною активністю. Ця хвороба вважалася віковою – більшість пацієнтів отримували діагноз у віці старше 65 років, але зараз пухлини кишечника все частіше виявляють у людей молодше 30 років.