Лікарі рекомендують не брати до уваги відчуття втоми при пробудженні вранці, оскільки воно може сигналізувати про смертельну хворобу.

Найкраща зброя проти раку – його раннє виявлення. Це з тим, що ракові новоутворення згодом стають дедалі стійкішими до лікування. На жаль, про можливість виявити рак на ранній стадії легше сказати, ніж зробити, тому що його ранні симптоми часто бувають неясними та нечіткими за своєю природою.

Фахівці з Cancer Research UK повідомили, що одним з прикладів таких неочевидних симптомів раку є втома, передає Express.

«Відчуття виснаження та нестачі енергії може бути симптомом раку», – заявили експерти.

У повсякденному житті втома є поширеною проблемою – переважно їй сприяють недосипання та робочі навантаження. Як же зрозуміти, що занепад сил, що виник у людини, може бути викликаний раком?

Фахівці радять звертати увагу на відчуття розбитості під час пробудження вранці – воно може сигналізувати про розвиток раку.

«Якщо через відчуття втоми вам стає особливо важко вставати вранці, це може виявитися сигналом про злоякісне захворювання, що виникло».

За даними організації, що займається дослідженнями раку, Macmillan Cancer Support, ракові пухлини можуть сприяти набрякам у певних частинах тіла, викликати зменшення кількості еритроцитів у крові або зміни у виробленні гормонів. Наслідком цього може стати відчуття, що тіло важче і важче керувати, важче рухати кінцівками. Будь-яка фізична діяльність починає швидко викликати втому, втому.

Які ще симптоми можуть відчуватися при цьому.

  • Нестача енергії, бажання більше лежати, відпочивати.
  • Біль у м’язах – може бути важко підніматися сходами або ходити пішки навіть на відносно невеликі відстані.
  • При виконанні справ, пов’язаних з незначним фізичним навантаженням (наприклад, прибирання постелі після сну), виникає задишка.
  • Виникає неуважність, погіршується здатність концентруватися, зосереджуватися.