Спеціаліст вважає, що рання діагностика сприяє ефективності лікування.

При всій поширеності онкологічних захворювань в світі, деякі органи людського організму схильні до раку більше за інших. Онколог Костянтин Титов для всіх розвинених країн.

“Є лідери по захворюваності. Це рак легені, молочної залози у жінок, злоякісні пухлини шкіри, рак товстої і прямої кишки, передміхурової залози. При ранньому виявленні пухлини в її маленькому розмірі без метастазів лікування забезпечує повне позбавлення від пухлини в 80-90% випадків. Всі пацієнти з ранньою формою захворюваності піддаються менш агресивному лікуванню. Найчастіше виконується органозберігаюча операція, не завжди потрібна променева терапія, вкрай рідко потрібна додаткова хіміотерапія”, розповів Титов в інтерв’ю радіостанції «Говорить Москва».

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

В ході бесіди онколог спростував поширений міф про те, що рак в останні роки почав вибирати все більш молоді жертви.

«За рахунок скринінгу, якщо всіх пацієнтів в певному віці проводити через скринінгові програми, ми можемо виявляти рак досить рано. Але взагалі рак-це на 90% придбана хвороба, від якої найчастіше страждають люди похилого віку. Звичайно, хворіють і діти, але рідко; рідше, ніж літні, хворіє молодь», – запевняє фахівець.

Раніше повідомлялося, що головним ворогом раку є рання діагностика. Чим раніше виявляється хвороба, тим більша ймовірність повного лікування. З цієї причини рекомендовано ретельно стежити за своїм здоров’ям і звертатися до лікаря відразу, як тільки з’явилися симптоми, котрі насторожують.

Читайте також:  Про що сигналізує хрускіт у шиї

Джерело: МедікФорум