Симптоми двох захворювань схожі, тому багато хто плутає застуду і грип. Вчені розповіли про те, які ще омани з приводу лікування цих недуг найчастіше призводять до помилкових дій і заважають одужанню.

Щеплення від грипу може призвести до захворювання на грип! Таку «страшилку» охоче поширюють противники будь-яких вакцинацій. Але лікарі пояснюють: в протигрипозні вакцини не входить живий вірус, і захворіти через щеплення неможливо. Водночас інфекціоністи підтверджують, що навіть вакцинована людина все одно може захворіти на грип. Однак хвороба у тих, хто зробив щеплення, протікає набагато легше.

Спростували дослідники і інше відоме уявлення про лікування грипу та застуди. Як відомо, в сезон інфекцій починають налягати на багату вітамінами їжу. Однак, за словами вчених, ніяких наукових доказів того, що вітаміни можуть запобігти зараженню на грип або застуду. Це, зрозуміло, не означає того, що фрукти і овочі їсти не потрібно. Але під час хвороби, як заявляють учені, найкраще, що можна зробити – не запасатися корисними і вітамінними продуктами, а звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Читайте також:  Стероли та станоли знижують рівень «поганого» холестерину на 15%

Також, кажуть фахівці, не потрібно думати, що зроблене минулого року щеплення, допоможе не захворіти в поточному році. Імунітет людини знижується, а штами грипу постійно змінюються, і саме з урахуванням цієї особливості складу вакцин допрацьовується і модернізується. Так що щепитися слід щорічно.

Чи можна захворіти на грип, вийшовши на вулицю в холодну погоду в легкому одязі? Ось думка фахівців: не можна! Захворювання грипом забезпечує потрапляння вірусу в організм і не спрацював захист імунітету при цьому. Найчастіше інфікування відбувається в результаті контакту з носієм захворювання.

Багато хто вважає, що фізичне навантаження допомагає впоратися з нездужанням. Це теж помилка. Причому небезпечне. Вчені попереджають, що заняття спортом під час хвороби якраз підвищують ризик серйозних ускладнень в стані легенів і серцево-судинної системи.

Читайте також:  Підніметься рівень цукру в крові: вчені назвали найгірший час для кави

Раніше ми писали про те, що вченими були названі 3 кращих продукти для зміцнення імунітету восени.

Джерело: МедікФорум