Користь від вживання червоного вина для функціонування серцево-судинної системи може бути перебільшена. Відповідну думку озвучили американські фахівці, відзначаючи, що зазвичай дослідження з даної теми потребують додаткових перевірок.

Деякі наукові роботи вказують, що за допомогою згаданого напою вдається нормалізувати тиск. Одним з найбільш авторитетних було дослідження 2012 року, коли вченим частково вдалося підтвердити, що безалкогольне червоне вино в змозі знижувати артеріальний тиск серед представників чоловічої статі, що мають підвищений ризик розвитку серцево-судинних недуг.

Однак подібні висновки не підтверджують універсальність позитивного ефекту. Роберт Клонер, що стоїть на чолі відділення серцево-судинних досліджень в Хантінгтоні, звернув увагу, що неясно, чи дійсно справа тільки у вині, або ж на результаті позначаються додаткові фактори.

Читайте також:  Збільшення споживання калію протистоїть хворобам серця - нове дослідження

Основна частина подібних досліджень носить спостережливий характер, демонструючи кореляцію, а не причинно-наслідковий зв’язок, пише портал Eat This, Not That. Наприклад, любителі вина з більшою часткою ймовірності будуть слідувати середземноморській дієті, яка відома своїми кардіозахисними властивостями.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News