Ниючі болі та зміна кольору шкіри – це привід для ретельної перевірки, у тому числі, і на предмет раку. Про це заявив онколог Іван Карасьов.

Якщо в тілі людини раптово виник ниючий біль, причому без жодної видимої причини, яка дуже довго не проходить, слід насторожитися. Особливу тривогу викликають болі ночами, що відчуваються в шлунку після обіду або вечері, або при ковтанні їжі. Потрібно обов’язково відвідати поліклініку.

Ще один предмет для тривоги – зміни кольору шкіри. Наприклад, якщо ваше обличчя раптом набуло землистого відтінку, це може свідчити про зміну показників заліза в крові, спровокованих злоякісними новоутвореннями в кишечнику. Жовтий колір шкіри окрім власне проблем з печінкою говорить про можливу наявність пухлини підшлункової залози, яка є однією з найбільш летальних в онкології. Все це привід для того, щоб не зволікати з відвідуванням лікаря та проведення всіх обстежень.

Природно, що обстежуватися потрібно і при постійно підвищеній температурі, яка більше тижня не хоче опускатися, при якихось ущільненнях на тілі, а також різкої втрати ваги. Особливо в тому випадку, якщо до жодних екстремальних дієт ви не вдавалися, але вага стрімко зникає. Якщо за місяць ви втратили більше ніж 7 кг, це може бути онкологією.