Що б добре спати , необхідно виключити з раціону їжу і напої , які заважають заснути , говорить Майкл Гренднер з Пенсільванського університету. Зокрема , всі ті , що містять кофеїн. Так само варто уникати спиртного. Можливо , воно полегшує засинання, але сон буде неглибоким і неміцний .

Вчений також радить уникати нікотину , переїдання і пряних страв за вечерею.

Складніше йде ситуація з вибором страв , що допомагають заснути. Наприклад , м’ясо індички містить триптофан , який бере участь у виробленні серотоніну. Але серотонін не тільки присипляє , а й виконує ряд інших функцій в мозку . І щоб триптофан в індичці виявився ефективний , потрібно з’їсти півкіло індичатини за один присід і тут виникає питання «Як же не переїдати ? ».

Читайте також:  Лікар розповів про вплив газованої води на підшлункову залозу

Зате відрегулювати ритми сну допоможе їжа, багата мелатоніном . Якщо ви “сова” , але змушені вставати в 7 ранку , їжте за вечерею , наприклад , вишні . Малі дози мелатоніну (1,5-3 мг) діють краще , ніж великі . Молоко – джерело кальцію , горіхи і зерно – магнію , суп місо , риба і йогурт містять вітаміни групи B. Всі ці речовини також важливі для регулювання режиму сну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИСПАТИСЯ ЗА КОРОТКИЙ СОН?