Яєчня або омлет – це одні з найпопулярніших страв для сніданку. Стало відомо, які переваги для здоров’я може запропонувати продукт, необхідний для приготування такої “ранкової” їжі.

Йдеться про курячі яйця, пише Organic Facts. Вони містять такі вітаміни, як кобаламін, вітамін D, А і вітамін В6. Серед мінералів в їх складі-кальцій, фосфор, калій, залізо і натрій. Так чим же корисні яйця, і який секрет довголіття ховається в цьому популярному продукті для сніданку?

Зростання і розвиток

Висока концентрація білка, а також інших необхідних вітамінів в яйцях забезпечують нормальну швидкість росту і розвитку людини, а також отримання їм всіх необхідних поживних речовин. Білок потрібен для створення клітин, а це означає, що кожна частина нашого тіла, кожен орган, волосся, кровоносні судини і кістки якимось чином “покладаються на білок”, кажуть вчені.

Здоров’я серця

Більшість досліджень дійсно показали, що яйця здатні зміцнити здоров’я серця, оскільки вони збільшують рівень “хорошого” холестерину (холестерину ЛПВЩ), допомагаючи вивести “поганий” холестерин з організму. Знижуючи рівень холестерину ЛПНЩ, яйця допомагають уникнути атеросклерозу, тромбів, інсультів, серцевих нападів та інших серйозних серцево-судинних захворювань.

Контроль ваги

Оскільки яйця наповнені важливими для здорового функціонування організму білками, вони є досить ситними. Яйця, за словами експертів, можуть бути відмінним способом підкріпитися, не споживаючи зайвих калорій, що є відмінним способом схуднути або зберегти свою вагу.

Антиоксидантна активність

Яйця містять різні антиоксиданти, включаючи вітамін А, лютеїн і зеаксантин. Вітамін А особливо добре працює з лютеїном і зеаксантином для захисту від дегенерації жовтої плями і розвитку катаракти. Антиоксиданти здатні шукати вільні радикали і нейтралізувати ці небезпечні частинки (утворюються як побічні продукти клітинного метаболізму), перш ніж вони можуть викликати окислювальні процеси, що призводять до хронічних захворювань, таким як рак і хвороби серця, заявляють вчені.