Онколог і проктолог Олена Смирнова розповіла своєму Instagram про те, кому і коли потрібно пройти колоноскопію. За її словами, на сьогоднішній день це єдиний метод дослідження, що дозволяє виявити злоякісну пухлину на ранніх стадіях, коли симптомів ще немає.

Рак товстої кишки (або колоректальний рак) вийшов на друге місце за кількістю смертей в Росії. Є маса випадків, коли утворення в кишечнику було виявлено випадково під час колоноскопії.

Процедуру в профілактичних цілях слід пройти всім після 45 років. А якщо у ваших родичів виявлялися рак або поліпи – то після 40 років.

Смирнова підкреслила, що є симптоми, які вимагають термінового звернення до лікаря. Це кров, слиз в стільці, необгрунтоване зниження ваги або втрата апетиту, а також анемія з невиявленою етіологією.

– Це міжнародні рекомендації, але я раджу робити процедуру навіть раніше, так як колоректальний рак постійно молодіє. Зараз він вже займає друге місце серед онкологічних захворювань у всьому світі. І недуга може ніяк не проявляти себе до 3-4 стадії, – зазначила медик.

Раніше Смирнова розповідала, що про ймовірність розвитку раку може свідчити утворення кондилом. За її словами, на початкових стадія кондиломи безсимптомні, і на них часто не звертають уваги. Ці утворення виникають на тілі через вірус папіломи людини (ВПЛ), через якого часто виникає рак шийки матки.