Мочитися під душем не шкідливо, якщо людина абсолютно здорова. Але при наявності урологічних інфекцій це може бути небезпечно, констатують експерти з США.

За словами уролога Стефані Кілб зі школи медицини Північно-Західного університету імені Файнберга в Чикаго, сечовипускання під час прийому душу має свої переваги. Воно, зокрема, може бути більш гігієнічним, ніж при відвідуванні туалету, який сповнений бактерій. Крім того, це дозволяє економити на воді, яка витрачається на змив унітазу і подальше миття рук.

Проте, мочитися під душем може бути небезпечно для здоров’я, зауважують експерти.

Недавні дослідження показали, що в сечовому міхурі людини існують бактерії, які разом з мікроорганізмами, що живуть в кишечнику і піхві, можуть проникати в сечу. Фахівці пояснюють, що якщо людина не має серйозних проблем зі здоров’ям, боятися такої урини не варто. Але наявність в організмі бактерій, що провокують інфекцію сечовивідних шляхів, може зробити сечу небезпечною.

“Гоління або використання скрабів при прийнятті душу може привести до появи тріщин на шкірі, крізь які в організм проникнуть шкідливі бактерії з сечі. Це в результаті може викликати інфекцію”, – заявив дерматолог Гарі Голденберг з Медичної школи Ікан в Нью-Йорку.

Він додав, що потрапляння в організм деяких бактерій з сечі також може посприяти змінам в жировій тканині і розвитку целюліту.