Вчені в ході дослідження довели зв’язок між високим рівнем заліза і хворобою Альцгеймера.

Фахівці зробили 100 процедур магнітно-резонансної томографії (МРТ) пацієнтам з хворобою Альцгеймера і порівняли їх зі знімками ста здорових людей того ж віку. З’ясувалося, що в неокортексі і в глибинних структурах сірої речовини, а також в скроневих і потиличних частках рівень заліза у хворих людей значно підвищений.

Вчені підкреслюють: це відкриття не доводить, що підвищений рівень заліза відіграє першорядну роль у зниженні когнітивних здібностей, однак зв’язок між цими двома факторами, безсумнівно, є.

Хвороба Альцгеймера-хронічне захворювання нервової системи, що викликає повільне пошкодження нейронів і відмирання тканин мозку. Через хворобу поступово погіршуються пам’ять, розумові здібності, а також знижується здатність справлятися зі звичайними справами. Запускають захворювання механізми до кінця не з’ясовані.

Найбільш точно визначеним фактором ризику є вік. Фактори, які призводять до хвороби часто називають куріння і депресію, що виникла в середньому віці.

Важливо знати, що характерні для хвороби Альцгеймера зміни виникають в тканинах мозку за десятки років до прояву явних симптомів.