Завідувач онкологічного відділення Анастасія Мар’єнко застерегла від видалення родимок у косметологів. За її словами, вони є індикаторами визначення раку.

За словами лікаря-онколога, новоутворення на шкірі ризикують перетворитися на злоякісні пухлини під впливом патологічних процесів. Для виявлення меланоми – хвороби, яка розвивається з меланоцитів усередині родимок – існує низка критеріїв.

«Якщо у вас на тілі вже є велика кількість родимок та активно з’являються нові, це може свідчити про активні процеси розвитку патологій. Якщо з новоутворення починають йти якісь виділення — кров чи невідома рідина, це є приводом для того, щоб оперативно звернутися до лікаря», — розповіла Мар’єнко, додавши, що основними ознаками злоякісної освіти є його асиметричність, а також нерівні краї та нерівномірність. кольори.

Родимки, якщо їх систематично травмують, можуть із доброякісних стати злоякісними (при частій регенерації клітини можуть відтворюватися з патологіями), те ж може статися через надмірну засмагу на сонці. З проханням видалення родимок краще звертатися до онкологів: вони перевірять, чи небезпечне новоутворення, а після процедури проведуть гістологічний аналіз.

«У цій справі головне не прогаяти час, тому що меланома розвивається дуже швидко і навіть міліметрова освіта може давати метастази», — попередила лікарка.

Джерело: Lenta