Говорити з партнером про секс буває складно через страх осуду, сорому, попереднього негативного досвіду та деяких інших причин, вважає лікар-психотерапевт Ксенія Ахмедова.

Тема сексу в розмовах з партнером важка для багатьох пар, оскільки в суспільстві вона, як і раніше, табуйована і частково стигматизована, пояснила лікар. Думки про можливе засудження або нерозуміння з боку оточуючих можуть спровокувати страх відкрито говорити про свої бажання і переваги в ліжку. В результаті часто виявляється простіше уникати подібних розмов навіть із партнером, ніж порушувати загальноприйняті норми.

Також можуть заважати відкрито обговорити свої бажання та потреби у сексі почуття сорому та негативний досвід після спроб зробити це у минулому. Як зауважила співрозмовниця у людей з подібним ставленням до всього, що пов’язано з інтимною близькістю, часто є проблеми з прийняттям власної сексуальності або неопрацьовані психологічні травми.

Читайте також:  Що може допомогти усунути болі при менструації

Ще однією причиною небажання обговорювати секс із партнером психотерапевт назвала страх бути знедоленим.

Розкриваючи свої потаємні сексуальні бажання, людина буквально оголюється перед партнером, і її побоювання бути незрозумілою і неприйнятою через свої фантазії та запити цілком природні.

Ахмедова заявила, що деяким парам заважають відверто говорити про свої потреби недостатньо розвинені комунікативні навички. Якщо людина не вміє вести розмову навіть на безпечні теми, їй ще складніше висловити свої думки, коли справа стосується такої делікатної теми, як секс.

Джерело: Lenta