Любителям яєць слід знати, що їх неправильне вживання може негативно позначитися на травному тракті, спричинити сильний біль у животі.

Яйця вживаються величезною кількістю людей: вони ситні, доступні, дозволяють готувати смачні страви, забезпечують білком, який необхідний організму. До цього продукту особливо небайдужі спортсмени, а також ті, хто трепетно ​​стежить за вагою, досягає схуднення. Але якщо яйця поїдаються нерозумно, у надто великій кількості, це може певним чином шкодити організму та самопочуттю, попереджають медики.

Високий рівень холестерину. Одне яйце може дати 186 міліграм холестерину, більше половини рекомендованих 300 міліграм на день. Тому, коли ви безконтрольно вживаєте яйця, у крові починає зростати вміст ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНГ), так званого «поганого» холестерину. Підвищення рівня цього типу холестерину, що має властивість накопичуватися у вигляді бляшок на внутрішніх стінках артерій, підвищує ризик серцевих захворювань. Якщо серце вже нездорове, кількість яєць у раціоні має бути обмеженим.

Резистентність до інсуліну. Ще одне порушення, яке можливе при надто частому вживанні страв з яєць – насамперед смажених, з додаванням бекону, ковбаси, білого хліба. Така їжа підвищує навантаження на підшлункову залозу, сприяє розвитку метаболічних порушень, зростанню жирових відкладень у тілі. Подібні відхилення стають передумовами виникнення резистентності до інсуліну – гормону, що контролює вміст цукру в крові. В результаті різко підвищується рівень глюкози в крові, а разом з ним і ризик предіабету, діабету 2 типу.

Проблеми із травленням. Надлишок яєць у раціоні може позначитися на травному тракті – у деяких людей виникає здуття живота, біль, метеоризм. Негативні симптоми можуть бути серйознішими за наявності невиявленої харчової алергії, гіперчутливості до яєць. Крім того, яйця можуть провокувати погіршення самопочуття у людей, які мають хронічний холецистит чи панкреатит.