Дослідження показало, що червоне м’ясо може бути небезпечно для представниць прекрасної статі. Виявилося, що цей продукт може збільшити ризик «заробити» рак товстої кишки.

До такого висновку прийшли науковці з Університету Лідса. Вони заявили, що кожній людині слід знизити споживання червоного м’яса, в іншому випадку є велика ймовірність розвитку раку товстої кишки.

У рамках дослідження вчені задіяли понад 32 тисяч представниць прекрасної статі, які проживають в Англії, Шотландії та Уельсі. Дослідження проводилося протягом 17 років: спочатку жінки проходили початкове обстеження у 1995-1998 роках, а потім вже за ними спостерігали.

В першу чергу дослідників хвилювало те, що їдять випробовувані. За ці роки серед добровольців було виявлено 119 випадків раку товстої кишки. Виявилося, що практично всі діагнози пов’язані з тим, що жінки постійно їли червоне м’ясо. У них набагато частіше розвивався рак дистальних відділів товстої кишки або низхідної ободової кишки.

Відзначається, що червоне м’ясо входить в так звану західну дієту. Вчені попереджають, що потрібно знизити оберти, інакше це призведе до поганих наслідків. Включивши овочі і фрукти в свій раціон, ви позбавляєтеся від ризику раку на 20 відсотків.

Джерело: 7mednews