Американські кардіологи з Лос-Анджелеса поділилися висновком про те, що у людей з низькими показниками кальцію в крові ризик раптової зупинки серця набагато більш високий, ніж у інших.

«У людей з низькими показниками кальцію в крові (менше 8,95 мг / дл) загроза зупинки серця вище більш ніж в 2 рази в порівнянні з тими, чий рівень кальцію в крові не опускався нижче рівня 9,55 мг / дл», – констатували дослідники з США.

На користь цього висновку свідчать результати порівняльного аналізу. Кардіологи вивчили подробиці обстежень 250 пацієнтів, які перенесли зупинку серця і порівняли отримані дані з даними 450 осіб із контрольної групи, що не мали проблем з серцем. Фахівці виявили цікаву закономірність: у пацієнтів, які постраждали від раптової зупинки серця, протягом 90 днів перед цією подією знижувалися показники концентрації кальцію в крові.

Читайте також:  Самотність збільшує ризик інсульту на 30%

До дефіциту кальцію приводячи недолік вітаміну D, а також кальцію в їжі, що вживається людиною. Також фактором даного порушення є неадекватне засвоєння кальцію (наприклад, через недостатність підшлункової залози), гіподинамія, алергічні реакції, ураження печінки неякісним алкоголем.

На думку вчених, підтримувати необхідний рівень кальцію потрібно, насамперед, за рахунок харчування, прийому добавок з кальцієм. Справа в тому, що кальцій з готових препаратів може осідати в судинах, підвищуючи таким чином ймовірність серцевого нападу.

Кращими харчовими джерелами кальцію є молочні і кисломолочні продукти, сир, боби, сардини, у тому числі консервовані.

Джерело: МедікФорум