Наші ноги можуть привести нас куди завгодно. Вони можуть розповісти, наскільки теплий пісок на березі моря, і про камінці на укритій квітами стежці до вершини гори. Зупинити їх можуть тільки хвороби ніг. І якщо від тривалого ходіння у вас болять ноги, будьте напоготові! Адже попередити захворювання ніг часом набагато простіше, ніж лікувати.

Ножні ванночки

Педикюр в косметичному салоні може бути як подарунком, так і причиною хвороби ніг з-за інфекції. Навіть якщо ви приносите свої власні інструменти! Справа в тому, що ножні ванночки (тазики, в яких ви замочуєте свої ступні) можуть бути притулком численних бактерій, які проникають у вашу шкіру через маленькі порізи.

Щоб запобігти хворобам ніг, не робіть манікюр в салоні, якщо у вас є укуси або подряпини. Крім того, зачекайте 24 години після воскової депіляції, гоління, або використання крему для видалення волосся на ногах.

Заняття спортом і хвороби ніг

Увагу любителям: чиніть опір бажанням занадто швидко наростити темп занять спортом. Коли болять ноги, це одне, але набагато гірше, коли виникає стресовий перелом. Ці маленькі тріщини або сильні удари в кістках стопи не тільки болючі. На якийсь час вони зовсім залишать вас не при справах.

При стресовому переломі болять ноги, а кістки заживають близько 6-8 тижнів. На цей час вам можуть знадобитися навіть милиці. Пам’ятайте про це, коли ваш друг попросить приєднатися до нього на напівмарафоні на вихідних, при Вашій ж максимальній здатності пробігти 5 км.

Занадто багато тілесного жиру

У людей з надмірною вагою або ожирінням частіше болять ноги, особливо ступні, ніж у людей зі здоровою вагою. Зв’язок здається очевидним – більша вага означає більший тиск на ступні, вірно? Але правда не настільки проста!

Дослідження показали, що болять ноги через більшу масу жиру, ніж від просто великої ваги. В теорії жирова тканина може стати причиною запалення та інших хвороб, що ушкоджують тканини ніг.

Куріння

Ця нездорова звичка шкодить не тільки вашим легеням і серцю. Завзятим курцям може загрожувати хвороба Бюргера. У хворих запалення і закупорка кровоносних судин призводить до того, що у них сильно болять ноги і руки.

На пальцях рук і ніг можуть з’явитися нариви, а тканини на цих ділянках починають вмирати, утворюючи гангрену. Єдиний спосіб вилікувати хворобу Бюргера – повністю кинути палити.

Захворювання периферичних артерій

Куріння також збільшує ймовірність розвитку хвороби периферичних артерій. Це серйозне захворювання, яке може вразити ваші ноги. При його наявності артерії звужуються, погіршуючи приплив крові до кінцівок. Найпоширеніший симптом полягає в тому, що у вас болять ноги, а точніше гомілки.

З іншого боку недостатнє кровопостачання може призвести до утворення наривів на ступнях і пальцях ніг, які ніяк не будуть гоїтися. У важких випадках проблема може дійти до гангрени і навіть ампутації кінцівки.

Звичка ходити у взутті з високим каблуком

Без вчених зрозуміло, що високі підбори можуть спровокувати хвороби ніг. Навіть після одного вечора, проведеного в туфлях на шпильці, на наступний день пекельно болять ноги.

Крім того, у нас є результати досліджень, виходячи з яких високі підбори можуть призвести до:

  • Нерухомості ахіллового сухожилля;
  • Вивихам, а також розтягуванням стопи і гомілкостопу;
  • Болі в стопах, а також утворення мозолів.
Шльопанці

Неспроста шльопанці – улюблене взуття в теплу погоду. Їх легко надягати, вони зручні і доступні кожному. Але ваші ноги набагато більше оцінять взуття з підтримкою.

Тривале носіння шльопанців може призвести до наступних проблем:

  • Через недостатню кількість захисту ви будете постійно ударятися або дряпати пальці ніг;
  • Біль в подушечках пальців ніг через відсутність амортизуючої підкладки;
  • Запалення сухожиль – це захворювання ніг з’являється через те, що пальці напружуються і затискають сандалі для їх фіксації на ногах.
Зловживання алкоголем і хвороби ніг

Алкоголь токсичний для нервів, а через якийсь час він може пошкодити ті з них, що знаходяться в ногах. У вас з’явиться відчуття печіння і поколювання. Це захворювання ніг називається алкогольною нейропатією. Проте, іноді ця хвороба виникає з іншої причини: нестачі вітамінів, особливо групи B, що втім, характерно і при алкоголізмі.

Неправильна стрижка нігтів на ногах

Підстригайте нігті на ногах врівень з кінчиками пальців. Якщо вони будуть довшими, то зможуть зачепитися об перешкоду і травмувати ногу. Якщо будуть занадто короткими, то в підсумку у вас може з’явитися таке захворювання ніг, як врослі нігті.

Як? Верхня частина взуття може вдавлювати ваші суперкороткі нігті в навколо розташовані тканини. Ще один спосіб запобігти появі врослих нігтів – стригти їх прямо поперек, а не по кривій.

Громадські басейни, душові, роздягальні

Атлетична стопа – це захворювання ніг, спровоковане грибковою інфекцією. Воно дуже просто поширюється, особливо в теплому, вологому середовищі, де процвітає грибок. Тому не дивно, що люди підхоплюють це захворювання ніг в громадських душових, роздягальнях, і при ходінні навколо громадських басейнів.

В цьому випадку шльопанці стануть хорошою ідеєю. Кращий спосіб запобігти цьому захворюванню ніг – не ходити босоніж в подібних громадських місцях.

Вологі шкарпетки

Ходити босоніж по кишать бактеріями громадським місцям – це не єдиний спосіб отримати таке поширене захворювання ніг, як атлетична стопа. Вологе взуття і шкарпетки сприяють зростанню і поширенню грибка, провокують хвороби ніг. Якщо ваші ноги сильно потіють, міняйте шкарпетки частіше. Витирайте ноги насухо, коли виходите з душу.

Щоб хвороби ніг обходили вас стороною, коли тільки можливо, надягайте легке дихаюче взуття. Ні в якому разі не користуйтеся одним взуттям з кимось ще, навіть якщо вам здається, що воно абсолютно сухе. Це один з найпростіших способів поширення атлетичної стопи.

Погано контрольований діабет

Існує два ускладнення при діабеті – пошкодження нервів і погіршення кровообігу — і обидва провокують хвороби ніг. Пошкодження нервів ніг може означати, що ви не зможете більше відчувати, як болять ноги, і ранки на стопах.

Через поганий кровообіг ці ранки, або виразки стопи, будуть гоїтися дуже повільно, або зовсім не гоїтися. Іноді може дійти навіть до ампутації.

Щоб це не сталося, робіть наступне:

  • Візьміть під контроль свій діабет;
  • Щодня оглядайте і мийте ноги;
  • Не ходіть босоніж;
  • Регулярно відвідуйте лікаря для огляду ніг.

Хвороби ніг здатні закрити перед вами ту ступінь свободи, яку дає самостійне пересування. Коли болять ноги, ця свобода обмежується. Ви ходите рівно стільки, скільки можете, наскільки дозволяє ваше захворювання ніг. Цінуйте і бережіть своє здоров’я зараз, не відкладаючи турботу про нього на потім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ МЕРЗНУТЬ НОГИ? ЩО РОБИТИ?

ЧОМУ ЗВОДИТЬ НОГИ СУДОМОЮ: В ЧОМУ ПРИЧИНА І ЩО РОБИТИ?