Симптоми раку часто розпливчасті і помилково приписуються повсякденним болячкам. Однак є кілька способів відрізнити біль, пов’язаний з раком, від повсякденного характеру.

За даними Національного інституту раку (NCI), біль часто виникає у різних частинах тіла, коли ви займаєтеся певними діями.

Наприклад, біль при сечовипусканні або після їжі може сигналізувати про потенційно смертельне захворювання.

Що стосується останнього, то цей біль зазвичай характеризують як печію або нетравлення шлунка, яке не проходить. Біль у животі або роті також може вказувати на рак.

До загальних ознак раку відносяться:

  • Дуже сильні нічні поти
  • Нез’ясовна втрата ваги
  • Незвичайна грудка або припухлість у будь-якому місці
  • Втома

Як відповісти

За даними NHS, якщо щось виглядає або відчувається не так, або якщо ви думаєте, що у вас може бути рак, не ігноруйте це поговоріть зі своїм лікарем.

Симптоми, що зберігаються протягом трьох або більше тижнів, є тривожним сигналом, який слід перевірити.

«Хоча малоймовірно, що це рак, важливо поговорити з лікарем загальної практики, щоб він міг провести розслідування. Якщо ваш лікар загальної практики підозрює рак, він направить вас до фахівця зазвичай протягом двох тижнів».

За даними Macmillan Cancer Support, приблизно кожен третій випадок найпоширеніших видів раку (близько 33 відсотків) можна запобігти, дотримуючись здорової дієти, підтримуючи здорову вагу та ведучи активніший спосіб життя.