Ліків від деменції нині немає. Але є препарати, котрі здатні полегшити симптоми або запобігти швидкому прогресу хвороби. Властивостями, які захищають мозок вчені наділяють і вітамін К. Він може поліпшити пам’ять, знизити рівень когнітивних порушень та занепокоєння.

У новому дослідженні Університету Аль-Мааріфа в Саудівській Аравії вчені протестували запровадження добавки вітаміну До літніх щурів. Випробування тривали 17 місяців. Одна група тварин отримувала вітамін, інша – ні. Результати роботи були представлені у квітні на зборах з експериментальної біології у США.

Фахівці вводили щурам менахінон-7 (МК-7), який є основною формою вітаміну К2. Протягом усього дослідження тварини проходили серію тестів на визначення когнітивних функцій, оцінки тривожної та депресивної поведінки.

Результати показали, що у щурів, які отримували добавки вітаміну, покращилися когнітивні функції, просторова пам’ять та здатність до навчання, а також знизився рівень депресії та занепокоєння. Вчені припускають, що такий самий вплив добавки вітаміну К можуть чинити на мозок людей похилого віку.

Старший автор дослідження, професор Мохамед Ель-Шербіні зазначив, що вітамін К є натуральним жиророзчинним вітаміном, що захищає мозок від розвитку хвороби Альцгеймера – однією з найпоширеніших форм деменції. Він міститься у зелених листових овочах. Вживання в їжу необхідної кількості таких овочів або добавок допоможе контролювати рівень вітаміну в організмі, повідомляє Medical News Today.

Лікар-невролог Дженніфер Брамен наголосила на необхідності проведення додаткових досліджень на людях, але зазначила, що одна з форм вітаміну К – МК-7 – міститься у ферментованих (квашених) овочах, які приносять користь мозку при вживанні.

“Вони відмінно підходять для вашого кишкового мікробіома, який має добре встановлений зв’язок зі зниженням когнітивних функцій. Я б порекомендувала включити їх у дієту, призначену для покращення здоров’я мозку та пізнання”, – сказала лікар Брамен.