Від активності імунної системи до здоров’я мозку, – стан кишківника дуже серйозно впливає на роботу організму.

Багато досліджень підтверджують значний вплив, який чинить кишківник на організм. Здатність організму боротися із хворобами, виводити токсини, підтримувати психологічну стабільність та стійкість до стресу значною мірою залежать від того, наскільки здоровою є кишкова мікрофлора. Пояснюючи, чому важливо мати здоровий кишківник, лікарі пояснюють, що його мікробіом – скупчення бактерій, вірусів, грибків та паразитів – має бути збалансованим. Домогтися цього допомагають навіть досить прості методи.

Вживати волокнисті продукти. Харчові волокна (вона ж клітковина) служать їжею корисним кишковим бактеріям, сприяють доброму загальному травленню, допомагають запобігти запорам та іншим шлунково-кишковим проблемам.

Читайте також:  Чому спускатися вниз корисніше, ніж підніматися

Порада експертів: спирайтеся на рослинну їжуЮ вживайте різноманітні продукти – це активізує кишковий мікробіом.

Вживати ферментовані продукти. Вони допомагають відновити баланс корисних бактерій у кишківнику. До ферментованих продуктів відносяться квашена капуста, кефір, кімчі, чайний гриб, натуральний йогурт, кефір.

Вживати продукти, багаті на поліфеноли. Поліфеноли – це рослинні сполуки, з якими пов’язують багато корисних для здоров’я ефектів, від зменшення запалення до збільшення кількості корисних бактерій у мікробіомі. Поліфенольні сполуки можна знайти в темному шоколаді, червоному вині, зеленому чаї, чорниці та мигдалі.

Підтримувати фізичну активність. Вправи та загальна фізична активність сприяють зростанню бактерій, які називаються бутиратом. Бутират може допомогти відновити слизову оболонку кишківника, зменшити запалення, покращує захист організму від запальних захворювань кишківника та резистентності до інсуліну, діабету.

Читайте також:  Коли потрібно їсти часник, щоб знизити холестерин

Приймати пробіотики. Дослідження показали, що пробіотики покращують мікробіом кишківника декількома способами – завдяки їм збільшується маса корисних бактерій, зміцнюється слизова оболонка кишківника, що підвищує функції імунної системи. Харчові джерела пробіотиків – це натуральний йогурт, квашена капуста, мариновані огірки (без оцту), м’які сорти сирів, кефір.