Напевно, кожен, хто знайомий з творчою особистістю, помічав, що вона не така, як усі, відрізняється своїми поглядами і мисленням. Цьому є пояснення, адже мозок креативних людей влаштований зовсім по-іншому, ніж логічної людини, що користується переважно розумними поясненнями. Дослідники з’ясували, яким саме чином працює мозок творчого персонажа.

Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з Гарвардського університету спільно з вченими з Китаю і Австрії. Їм вдалося виявити загальний знаменник, а також виявити в нейронній активності шаблон, за яким можна судити про творчість людини.

В рамках вивчення питання вчені провели експеримент, задіявши в ньому добровольців, які перебували всередині установки для сканування активності мозку. Учасникам потрібно було за 12 секунд придумати оригінальне використання предметів, які з’являлися на екрані.

Читайте також:  Лікар розповів, як розмір талії впливає на появу раку кишківника

Вчені зрозуміли, що творчому мисленню заважає легкість, з якою в свідомості з’являються неоригінальні ідеї. Також вдалося виявити різницю між творчим і нетворчим мозком. У креативних людей знайдено зв’язок між трьома нейронними мережами. Перші три мережі відповідають за спонтанну роботу мозку, активуються при зосередженні, а також визначають, що заслуговує на увагу. Всі вони були задіяні одночасно у власників оригінальних відповідей, хоча і вважаються антагоністами.

У майбутньому експерти хочуть заглибитися у вивчення цього питання і зрозуміти, чи може навчання підстьобнути творчі здібності.

Джерело: 7mednews