ГоловнаНовини Здоров'яМозок творчої людини влаштований особливим чином

Мозок творчої людини влаштований особливим чином

Напевно, кожен, хто знайомий з творчою особистістю, помічав, що вона не така, як усі, відрізняється своїми поглядами і мисленням. Цьому є пояснення, адже мозок креативних людей влаштований зовсім по-іншому, ніж логічної людини, що користується переважно розумними поясненнями. Дослідники з’ясували, яким саме чином працює мозок творчого персонажа.

мозок

Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з Гарвардського університету спільно з вченими з Китаю і Австрії. Їм вдалося виявити загальний знаменник, а також виявити в нейронній активності шаблон, за яким можна судити про творчість людини.

В рамках вивчення питання вчені провели експеримент, задіявши в ньому добровольців, які перебували всередині установки для сканування активності мозку. Учасникам потрібно було за 12 секунд придумати оригінальне використання предметів, які з’являлися на екрані.

Вчені зрозуміли, що творчому мисленню заважає легкість, з якою в свідомості з’являються неоригінальні ідеї. Також вдалося виявити різницю між творчим і нетворчим мозком. У креативних людей знайдено зв’язок між трьома нейронними мережами. Перші три мережі відповідають за спонтанну роботу мозку, активуються при зосередженні, а також визначають, що заслуговує на увагу. Всі вони були задіяні одночасно у власників оригінальних відповідей, хоча і вважаються антагоністами.

У майбутньому експерти хочуть заглибитися у вивчення цього питання і зрозуміти, чи може навчання підстьобнути творчі здібності.

Джерело: 7mednews