Вживання алкоголю може мати багато негативних довгострокових наслідків, включаючи збільшення ризику інсульту. Дослідження, проведене в Сполучених Штатах, показало, що ті, хто випиває шість і більше коктейлів протягом вечора, частіше страждають на інсульт, ніж ті, хто цього не робить.

Хоча не всі захоплюються таким декадансом на основі коктейлів, ризик серцево-судинних захворювань у наступні 24 години зростав, навіть якщо був випитий лише один напій.

Елізабет Мостофскі з Гарвардської школи громадського здоров’я сказала:

“Вплив алкоголю на ризик серцевих нападів та інсультів залежить від того, скільки і як часто ви п’єте”.

Ось чому ще одне відкриття Гарвардського дослідження здивувало багатьох.

Читайте також:  Розкрито секрет стрункості та здоров'я довгожителів

Дослідження показало:

«Звичне помірне споживання алкоголю пов’язане з нижчим ризиком серцевих захворювань у обох статей, але кількість алкоголю, пов’язана з користю для серцево-судинної системи, є нижчою серед жінок, ніж серед чоловіків».

В результаті, хоча серцево-судинний ризик вищий протягом 24 годин, він знижується протягом тижня, але тільки у поміркованих людей.

Це стосується і інсультів: дослідження показало, що люди, які помірно п’ють, на 19 відсотків рідше страждають на ішемічними інсультами протягом тижня після вживання алкоголю. Навпаки, у тих, хто випивав ризик серцево-судинних захворювань у наступні 24 години становив 30 відсотків.

Однак слід зазначити важливий момент: це не означає, що вживання алкоголю знижує ризик серцево-судинних захворювань у довгостроковій перспективі.

Читайте також:  Виявлено наслідок легких форм коронавірусу для мозку

Дослідження, що розглядається, було зосереджено тільки на короткочасному впливі алкоголю на організм.