У міжсезоння хронічні захворювання ШКТ нерідко загострюються. Гастрит – не виняток. Чи можна попередити ситуацію?

« Досвідчені » хворі гастритом знають : уже в березні їх очікує сезонне загострення , супроводжуване нудотою , коліками , метеоризмом та іншими неприємними відчуттями , характерними для цього захворювання. Погіршує стан весняний авітаміноз , адже в цей час організм особливо ослаблений. Щоб максимально комфортно пережити цей непростий час , потрібно підготуватися заздалегідь.

Весна ? Пора до лікаря!

Вже при перших ознаках загострення гастриту , не затягуючи ситуацію , вирушайте на прийом до гастроентеролога. І, до речі , черги в кабінет до цього фахівця дійсно значно подовжуються саме в цей період.

По-перше , за наявності хронічного гастриту періодичні огляди необхідні , оскільки потрібно переконатися , що дискомфорт викликаний саме сезонним загостренням , а не є симптомом іншого ще більш небезпечного захворювання органів ШКТ , зокрема починається онкологічного захворювання.

По-друге , якщо це дійсно сезонне загострення , то потрібно узгодити стратегію лікування з фахівцем. Так, можливо , ви вже брали якийсь препарат , і він непогано допомагав , але , як відомо , фармацевтична наука на місці не стоїть : щороку з’являються все нові препарати і кожне нове покоління зазвичай безпечніше й ефективніше попередніх ліків.

Відправляйтеся на курорт!

Будь-який гастроентеролог порекомендує вам двічі на рік (і найкраще саме в період міжсезоння ) проходити курс лікування мінеральними водами. Багатьом страждаючим гастритом вдається « пересидіти » там «важкі » часи і повернутися в рідні пенати свіжим , відпочившим і підлікованим.

Куди саме поїхати ? Існує досить багато бальнеологічних курортів , де головним лікарем для всього організму є вода. « На води » їздили у всі часи , там лікувалися купанням , брали спеціальні ванни і душ, і , звичайно , вживали таку корисну для хворих різними захворюваннями ШКТ , мінеральну водичку . А ось яку (від цього і залежатиме відповідь на запитання «Куди їхати ?”), Потрібно знову-таки узгодити з лікуючим лікарем. Гастрит адже різний буває ( основна різниця в зниженій або підвищеній кислотності ) і цей момент потрібно , обираючи той чи інший курорт , враховувати обов’язково . Вода скрізь різна і не для всіх однаково корисна.

Дієті – так!

Весняний раціон більшості людей часто включає соління , маринади та іншу , чесно скажемо, не найкориснішу їжу. Хворим гастритом така їжа категорично протипоказана. І взагалі в цей час особливо потрібно намагатися дотримуватися узгодженої з лікарем дієти.

Зазвичай серед дозволених продуктів рідкі добре розварені каші , супи-пюре , тушковані і варені овочі, нежирне м’ясо. А от фрукти потрібно вибирати з невеликою кількістю клітковини : банани , печені яблука , переспілі груші , персики. А от ті, що багаті клітковиною потрібно виключити з раціону : яблука, капуста, морква .

Дієті – ні!

Але дієта дієті – різниця. Абсолютно неприпустимо дотримуватися жорстких дієт , які на межі голодовок або вдаватися до монодієти . Будь-яка з радикальних дієт не принесе користі хворому гастритом, але особливо можуть нашкодити « кислі » дієти, наприклад, яблучна або кефір. Незбалансований раціон і будь-які експерименти з харчуванням можуть призвести до загострення захворювання – про це ніколи не можна забувати.

Дробове харчування

Пам’ятайте про те , що хворий гастритом ніколи не повинен відчувати гостре відчуття голоду , а тому йому особливо ретельно потрібно продумувати , що і коли він буде їсти. Обов’язково протягом дня потрібно організувати не менше п’яти прийомів їжі , причому , як ви знаєте , це має бути адекватна вашому стану їжа. Ніяких хот-догів , чіпсів та інших перекусів. Все це може не тільки привести до загострення існуючого гастриту, а й довести до виразкової хвороби.

Відмовтеся від шкідливих звичок

Хворому гастритом , якщо, звичайно , він хоче жити довго і щасливо потрібно переглянути свій спосіб життя і відмовитися від наявних шкідливих звичок. Крім алкоголю і куріння , бажано також відмовитися від кави , смаженого , копченого , солоного , приправ і т.п. А адже у багатьох людей любов до такої їжі є, можна сказати , цілком самостійною шкідливою звичкою.

Життя без стресів

Як хочете , але ваше життя має бути саме таким , оскільки стреси можуть стати причиною гастриту , а в період сезонного загострення довести хворого до лікарняного ліжка . Але це, звичайно , питання філософське , що вимагає зміни способу думок , а іноді навіть способу життя. Але як показує практика , коли людина стикається зі справжньою серйозною проблемою , вона переглядає систему своїх цінностей і переконань. Хтозна , може і у вашому випадку так буде ? Головне , щоб на краще. Зовсім необов’язково впадати в крайнощі і їхати , скажімо , на Тибет. Знайдіть, наприклад , нове захоплення , займіться йогою або пілатесом – і багатьох стресів уникнете , і фігуру підтягните .

Головне – системність

Якщо ви серйозно налаштовані здобути перемогу над своїм захворюванням , то настроюйтеся на комплексну роботу відразу по всім перерахованим вище напрямках. Гастрит часто відступає саме при зміні способу життя .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГАСТРИТУ

ВИДИ ГАСТРИТУ

ЯКЩО У ДИТИНИ ГАСТРИТ