Чоловіки та жінки старіють по-різному і на різних етапах. Є речі, які трапляються із чоловіками, але не трапляються із жінками, і навпаки. Загалом жінки живуть довше за чоловіків. Чому це так – предмет дослідження вчених.

Дослідники виявили, що втрата статевої хромосоми може бути причиною того, що чоловіки вмирають раніше, ніж жінки. Втрата цієї хромосоми викликає рубцювання серцевого м’яза та призводить до серцевої недостатності.

«Особливо після 60 років чоловіки помирають швидше за жінок. Начебто вони біологічно старіють швидше. Чоловіки можуть отримати користь від прийому препарату, що впливає на рубці, спричинені втратою цієї хромосоми.

Окрім серцевої недостатності, втрата Y-хромосоми може призвести до розвитку загального неврологічного захворювання. Попередні дослідження показали, що чоловіки, які втратили Y-хромосому, схильні до більшого ризику розвитку найбільш поширеної форми деменції.

Хвороба Альцгеймера є однією з найпоширеніших причин смерті та є частиною смертоносної нейродегенеративної парасольки деменції.