Не всі види раку можна запобігти, але є перевірені способи знизити ризик. Є деякі відомі фактори ризику, хоча наявність одного або декількох факторів ризику не означає, що ви обов’язково захворієте на рак. За даними NHS, приблизно у кожної другої людини протягом життя розвинеться та чи інша форма раку.

“Підтримка активності може допомогти вам схуднути або зберегти здорову вагу, що знижує ризик 13 різних типів раку”.

Наприклад, якщо ви багато тренуєтеся, це може допомогти запобігти раку грудей і кишечника.

“Довго сидіти або лежати протягом дня шкідливо для нашого здоров’я. Навіть люди, які займаються спортом, можуть проводити занадто багато часу без руху протягом решти дня. Поки неясно, чи може тривале сидіння або лежання збільшити ризик розвитку раку. Це область досліджень, яка все ще розвивається. Більшість досліджень не повністю враховували вагу або фізичну активність”.

Читайте також:  Лікарі розповіли про продукти, які є «тихими вбивцями»

Докази, що пов’язують більш високу фізичну активність з більш низьким ризиком раку, отримані в основному з обсерваційних досліджень, в яких люди повідомляють про свою фізичну активність і спостерігаються протягом багатьох років для діагностики раку.

Хоча спостережні дослідження не можуть довести причинно-наслідковий зв’язок, коли дослідження в різних групах населення дають схожі результати і коли існує можливий механізм причинно-наслідкового зв’язку, це свідчить про причинно-наслідкового зв’язку.