У деяких випадках виникли проблеми з пам’яттю вимагають звернення до лікаря і обстеження.

Про те, які причини можуть пояснювати погіршення якості пам’яті, розповіла в інтерв’ю доктор медицини Стефані С. Фобіон (Клініка Мейо).

Стрес або тривога. При стресі в організмі стає високим рівень кортизолу. Даний гормон діє на тіло як стимулятор, але також впливає на гіпокамп і інші частини мозку, що відповідають за функцію запам’ятовування. Так само впливає на мозок тривожність. Обидва стани не дають організму витрачати енергію на концентрацію, зосередженість – увага порушується, заодно і пам’ять стає гірше.

Депресія. Не встановлено точно, чи є депресія причиною втрати пам’яті або її симптомом, але в будь-якому випадку дослідження показують існуючу зв’язок між депресією і когнітивними порушеннями, включаючи проблеми з пам’яттю.

Читайте також:  Жирова хвороба печінки: ознаки пошкодження печінки через надмірне вживання алкоголю

Близькість до менопаузи (у жінок). Прекрасна стать проходить через перименопаузу – період часу, що передує менопаузі. На цьому етапі життя жінки можуть помічати, що пам’ять стала гірше: вони часто не можуть згадати те, що раніше згадували легко.

Поганий сон. Якою б не була причина, по якій ви не висипаєтеся, поганий сон має значний вплив на здатність швидко згадувати. При дефіциті сну в мозку можуть накопичуватися потенційно токсичні для нього білки, які «вимиваються», коли людина спить досить.

Зловживання алкоголем. Ще одна причина, через яку може сповільнюватися робота центральної нервової системи, впливаючи на пам’ять. За словами експерта, вченим вже багато років відомо, що люди з розладами, що виникають на тлі споживання алкоголю, бувають схильні до зменшення розмірів мозку.

Читайте також:  П'ять факторів мають вирішальне значення для довгого життя без хвороби Альцгеймера

Проблеми з щитовидною залозою. Гіпотиреоз (коли щитовидна залоза не виробляє достатньої кількості гормонів) сприяє забудькуватості і туману в голові, але, крім того, може привести до зменшення гіпокампу, області мозку, відповідальної за обсяг пам’яті.

Гіпертиреоз (заліза виробляє занадто багато гормонів) теж може порушувати когнітивну функцію, роблячи пам’ять гіршою.

Дефіцит B12 або фолієвої кислоти. B12-вітамін, що підтримує здоров’я нервів, і його достаток для когнітивного здоров’я особливо важливий після 50 років.

Коли звертатися до лікаря з приводу поганої пам’яті:

  • Якщо ви все частіше забуваєте про повсякденні рутинні речі.
  • Якщо ви циклічно розповідаєте одну і ту ж історію знову і знову.
  • Якщо пам’ять стала гіршою раптово або після медичної процедури.
  • Якщо близькі все частіше помічають вашу забудькуватість.
Читайте також:  Невролог пояснив, чому шкідливо їсти перед телевізором