Група вчених з німецького науково-дослідного інституту раку назвала 10 правил, що зменшують ризик онкологічного захворювання. Практика показує, що до 50% випадків смертельного недуги викликається нездоровим способом життя.

Фактори ризику, що викликають рак, перераховані в Європейському кодексі боротьби проти онкологічних захворювань, там же є правила. Першим з них є необхідність відмовитися від сигарет, так як вони провокують розвиток раку, особливо при цьому страждають легені.

Другим є вимога дотримуватися здорового способу життя і не повніти. Слід ввести в раціон зелень, ягоди, рибу і грубі злаки. Третє правило закликає займатися спортом, причому, щодня.

Читайте також:  Дієтолог назвала небезпеку відмови від обіду та вечері

По-четверте, потрібно з’їдати кожен день 400 г овочів, фруктів і ягід, що поліпшить роботу кишечника і забезпечить організм вітамінами.

П’ятою порадою є відмова від ковбасних виробів і м’яса глибокої переробки. Наступною вказана порада зменшити вживання алкоголю через можливі провокацій раку. Далі слідує порада захищати шкіру від сонця, особливо під час літньої засмаги.

Рекомендується також уникати вживання страв, що містять канцерогенні речовини, не слід пересмажувати м’ясо або картоплю. Дев’ятим правилом є необхідність робити щеплення від гепатиту В, десята вимога – порада годуючим матерям не захоплюватися гормональними добавками.

Джерело: Focus