Симптоми раку на його ранніх стадіях не завжди легко виявити, але якщо приділяти пильну увагу своєму організму, можна своєчасно засікти несприятливі зміни – наприклад, дивну втому або нехарактерні проблеми з травленням.

Як повідомляє журнал Health and Human, онкологами були названі симптоми, які часто виникають на ранніх етапах різних видів раку.

Аномальна кровотеча. Сліди крові в мокроті при кашлі, сечі або виділеннях з прямої кишки – знак того, що потрібно обов’язково перевіритися у лікаря, щоб виключити можливість раку. У міру зростання злоякісна тканина має тенденцію порушувати зростання здорових клітин, що призводить до появи крові.

Схуднення. Даний симптом властивий майже всім видам раку. Ніколи не ігноруйте раптову незрозумілу втрату ваги – це може допомогти діагностувати онкозахворювання на ранній стадії, коли лікування максимально ефективно. Розвиваючись, ракова пухлина обростає кровоносними судинами, що доставляють їй поживні речовини. Організм їх недоотримує, в результаті людина худне.

Втома. Виникає навіть після довгої ночі, достатнього сну, вона також може бути маркером раку на його ранній стадії. Подібна виснаженість – показник того, що імунна система організму витрачає багато енергії, борючись із захворюванням.

Втрата апетиту. Нехарактерне для людини відсутність почуття голоду (особливо тривале) є тривожним сигналом, навіть якщо відсутні інші симптоми.

Незвичайні припухлості. На ранніх етапах захворювання вони часто бувають безболісними. Перш за все повинні насторожувати освіти на шиї, яєчках, молочних залозах, в пахвових западинах.

Розлади травлення. Зміни звичної роботи кишечника (часті запори або діарея), постійна печія, труднощі з ковтанням, відчуття здуття – все це теж серйозний привід відвідати лікаря-онколога.

Пітливість. Для раку характерно рясне нічне потовиділення.