Токсичні речовини, що містяться в пророслій картоплі, можуть викликати спазми кишечника і шлунка, нудоту і запаморочення. Експерт в галузі садівництва з Університету Ноттінгем Трент (Великобританія) пояснює, чому зелена картопля шкодить нашому здоров’ю.

У дитинстві нас вчили, що зелену картоплю їсти не можна – отруїшся. Але чи дійсно пара пророслих «вічок» роблять картоплю отруйною? Експерти запевняють, що дитячі страшилки недалеко пішли від правди, і виною всьому – глікоалкалоїд соланін.

Картопляні «вічка» – це додаткові бруньки. Якщо картоплю не викопати, вони проростуть і перетворяться в нові листя. Але якщо картопля занадто довго пролежить в шафі або підвалі, з бруньок сформуються пагони. Особливо швидко «вічка» проростають, якщо бульба перебуває під впливом світла і тепла.

Сонячне світло запускає в картоплі фізіологічні реакції. Каротошка зеленіє через хлорофіл, який сам по собі не шкідливий, і навіть містить велику кількість корисних мінералів. Хлорофілу багато у всіх їстівних зелених листових овочах.

Але світло і тепло також викликають виробництво соланіну – хімічної речовини, яка може стати причиною отруєння, нудоти, блювоти, діареї, спазмів шлунка, печіння горла, головного болю і запаморочення. Важка інтоксикація може супроводжуватися судомами, дезорієнтацією, підвищенням температури і навіть комою, але для цього доведеться з’їсти кілька кілограмів сирої пророслої картоплі.

Читайте також:  Надмірний прийом мелатоніну може спричинити 4 проблеми зі здоров'ям

Після чистки в бульбі залишаються лише 5-10% від вихідного соланіну. Крім пророслої картоплі, ця речовина міститься в недозрілих помідорах.

Соланін, як правило, накопичується під шкіркою картоплі і в нових пагонах, що розвиваються. Саме тому їсти пророслу картоплю – не здорове рішення. Більш того, така картопля стає менш поживною, оскільки вуглеводи і вітаміни задіюються в процесі росту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ КАРТОПЛЯ КОРИСНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

ЛІКАРІ ПОВІДОМИЛИ ПРО МАЛОВІДОМУ ВЛАСТИВІСТЬ КАРТОПЛІ