В ООН заявили про те, що загроза глобального ожиріння для людей по всьому світу сьогодні більш істотна, ніж проблема недоїдання. Генеральний директор продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Жозе Граціану да Сілва зазначив: кількість людей, що страждають ожирінням, може перевершити число голодуючих.

Про пандемію ожиріння, яка загрожує сучасному світові, представник ООН висловився на семінарі з безпеки харчових продуктів і здорового харчування, що проходить у Ватикані. На його думку, існує кілька факторів, здатних дати поштовх до розвитку такої пандемії, але самим серйозним з них є нездоровий раціон харчування людей.

«Доступність висококалорійних продуктів, в яких в значній кількості містяться жир, цукор і сіль, але при цьому низький вміст поживних речовин є фактором ризику для поширення таких пов’язаних з ожирінням неінфекційних захворювань, як інсульт, діабет і деякі види раку», – сказав да Сілва.

Згідно з даними експерта ООН 2,6 мільярда людей сьогодні у світі мають зайву вагу. Частка людей, які мають ожиріння, стабільно збільшується: у 2012 році таких було 11,7%, в 2016 році показник склав вже 13,2%.

«Без прийняття термінових заходів у світі незабаром стане більше людей, які страждають ожирінням, ніж тих, що недоїдають», – зазначив представник ООН.

В якості таких заходів в організації пропонують практику податків на імпорт нездорових продуктів харчування, обмеження реклами нездорової їжі для дітей, зменшення норм вмісту цукру і солі для виробництва продуктів харчування, а також заборону на використання трансжирів.