При постійному нестачі якісного сну, наслідки починають відчувати всі системи організму. В першу чергу страждає робота мозку, в результаті чого виникають проблеми з концентрацією, пам’яттю і вираженням емоцій.

Національні інститути здоров’я США (NIH) виділяють дві основні фази сну: швидку (REM) і повільну (не-REM). Остання відома як “глибокий сон”, в той час як під час першої людина якраз і бачить сни.

Враховуючи важливість нічного відпочинку для психічного і фізичного здоров’я, доктор Даніель Кріпке і його дослідницька група з Каліфорнійського університету вирішили з’ясувати, скільки годин сну на добу б оптимальними для людини, повідомляє Express. У дослідженні, яке тривало шість років за участю більше одного мільйона добровольців, вчені прийшли до висновку, що найкраще спати сім годин добу.

Читайте також:  Деменція: щоденна 10-хвилинна діяльність, яка запобігає хворобі

За словами фахівців, така кількість годин виявилася пов’язана з довголіттям і запобіганням ризику передчасної смерті. Більш того, з’ясувалося, що сон більше семи годин був пов’язаний з меншою тривалістю життя. Також вчені встановили, що нічний відпочинок, який триває менше 5,5 годин, вкрай негативно позначається на здоров’ї.

До недосипання віднесли і сон менше семи годин на добу в цілому. “Наприклад, якщо недосипати дві години щоночі, через тиждень у вас буде 14 годин недосипання”, – пояснили вчені. “Гра в доганялки” або більш тривалий сон у вихідні дні може порушити режим неспання, що також негативно відіб’ється на здоров’ї, попередили експерти.

Читайте також:  6 ознак того, що в організмі накопичилося багато токсинів