Дослідження показало, що представниці прекрасної статі частіше доживають до десятого десятка, якщо життя оптимістами. Такого висновку дійшли вчені з Гарвардського університету.

Імовірність жінки відзначити 90-й день народження максимально висока, якщо вона є оптимістом. Вчені із Гарварда проаналізували інформацію за 26 років, що охоплює 160 000 жінок віком від 50 до 79 років.

Було встановлено, що 25% цих жінок, які мають найоптимістичніші погляди на життя, жили на 5,4% довше, порівняно з тими, у кого рівень оптимізму був мінімальним.

Найоптимістичніші жінки також на 10% частіше доживали до 90 років, порівняно з тими, хто мав найбільш негативний погляд на життя. При цьому зв’язок між оптимізмом та збільшеною тривалістю життям спостерігався серед усіх расових та етнічних груп.

Отже, оптимізм можна вважати одним із найважливіших факторів зміцнення здоров’я та підвищення тривалості життя.

Зазначимо, що це не перше дослідження, яке пов’язує оптимізм та здоров’я. У 2019 році було опубліковано підсумки іншої роботи за участю 33 000 жінок, яка показала, що оптимістично налаштовані чоловіки на 23% частіше мали здорову старість. А ще одне дослідження того року продемонструвало, що оптимізм збільшував середню тривалість життя на 11-15%.