Дослідження показало, що представниці прекрасної статі частіше доживають до десятого десятка, якщо життя оптимістами. Такого висновку дійшли вчені з Гарвардського університету.

Імовірність жінки відзначити 90-й день народження максимально висока, якщо вона є оптимістом. Вчені із Гарварда проаналізували інформацію за 26 років, що охоплює 160 000 жінок віком від 50 до 79 років.

Було встановлено, що 25% цих жінок, які мають найоптимістичніші погляди на життя, жили на 5,4% довше, порівняно з тими, у кого рівень оптимізму був мінімальним.

Найоптимістичніші жінки також на 10% частіше доживали до 90 років, порівняно з тими, хто мав найбільш негативний погляд на життя. При цьому зв’язок між оптимізмом та збільшеною тривалістю життям спостерігався серед усіх расових та етнічних груп.

Читайте також:  Вчені підтвердили: перегляд телевізора зменшує розмір мозку

Отже, оптимізм можна вважати одним із найважливіших факторів зміцнення здоров’я та підвищення тривалості життя.

Зазначимо, що це не перше дослідження, яке пов’язує оптимізм та здоров’я. У 2019 році було опубліковано підсумки іншої роботи за участю 33 000 жінок, яка показала, що оптимістично налаштовані чоловіки на 23% частіше мали здорову старість. А ще одне дослідження того року продемонструвало, що оптимізм збільшував середню тривалість життя на 11-15%.