Дослідники встановили, що люди, які мають схожий запах тіла, частіше стають близькими друзями. Отже, запах тіла може мати важливе значення для вибору ближнього кола спілкування.

Вчені з Вейцманівського інституту наук в Ізраїлі дійшли цікавого висновку про те, що людина при виборі своїх друзів орієнтується на запах.

Вже добре відомо, що багато ссавців на кшталт собак обнюхують один одного, перш ніж вирішити, чи мають вони справу з друзями чи ворогами. І люди, судячи з усього, мимоволі роблять те саме, хоч і на підсвідомому рівні.

Вчені розробили спеціальний девайс під назвою “електронний ніс”, який обнюхує одяг. Це допомогло встановити, що люди з приблизно однаковим запахом тіла частіше стають друзями.

Результати дослідження показують, що відчуття запаху відіграє дуже значну роль у соціальних контактах людей один з одним. Набагато більш вагому, ніж передбачалося раніше. Справа в тому, що людина на підсвідомому рівні обирає собі в друзі тих, хто схожий на неї саму. І гіпотетично вчені припустили, що запах є одним із критеріїв.

Таким чином, повністю незнайомі для нас люди можуть представляти значний інтерес у соціальному плані, якщо вони мають схожий з нашим запах.

І навпаки, зовні приваблива людина, наприклад, протилежної статі, що має відштовхуючий для нас запах тіла, не зможе стати близьким партнером. Звичайно, йдеться не про неприємний запах, пов’язаний з поганою гігієною, а про природні аромати, які є у кожної людини і сприймаються суто суб’єктивно.