У жінок з вродженим синдромом подовженого інтервалу QT (LQTS) підвищений ризик серцевих подій, включаючи раптову серцеву смерть, після настання підліткового віку. Це може бути пов’язано з впливом естрогену і прогестерону на серцеві калієві канали.

Оральні контрацептиви (ОК) можуть модулювати ці ефекти. Однак клінічне випробування, представлене на Heart Rhythm 2021 і опубліковане в журналі Heart Rhythm Journal, показало, що жінки з LQTS мають ще більший ризик серцевих нападів, приймаючи оральні контрацептиви, що містять тільки прогестин, без супутньої терапії бета-блокаторами.

Подробиці дослідження

Дослідники хотіли оцінити безпеку оральних контрацептивів на основі їх складу і змісту статевих гормонів. У дослідження входили жінки у віці 15-40 років, які були включені в реєстр Rochester LQTS, починаючи з 2010 року, а наступні спостереження повідомлялися до березня 2021 року.

Читайте також:  Колоректальний рак може виявлятися «нічним симптомом»

Була отримана інформація про використання ОК, початок підліткового віку, вагітності, менопаузу та тип ОК (класифікувалися як тільки прогестинові, тільки естрогенові або комбіновані). Різноманітне моделювання Андерсена-Гілла використовувалося для оцінки зв’язку залежного від часу використання ОК з серцевим нападом.

За словами головного дослідника Ілана Голденберга, професора медицини в Університеті Рочестера в Нью-Йорку, збільшення ризику серцевих нападів серед жінок, що використовують оральні контрацептиви, що містять тільки прогестин, для дослідницької групи стало несподіванкою.

З 1659 жінок з LQTS (39% – LQT1, 35% – LQT2, 11% – LQT3) 22% отримували ОК в будь-який час протягом періоду спостереження. За сукупний період спостереження 35 797 років було зареєстровано 1977 серцевих нападів. Багатофакторний аналіз показав, що ОК, що містять тільки прогестин, були пов’язані з 2,6-кратним підвищенням ризику серцевого нападу у жінок, які не отримували терапію бета-блокаторами.

Читайте також:  Лікарі назвали популярні продукти, які містять канцерогени

Результати

  • Терапія бета-адреноблокаторами виявилася високоефективною серед жінок, що приймали ОК, що містять тільки прогестин.
  • Оральні контрацептиви, що містять тільки естроген, і комбіновані ОК не були пов’язані зі збільшенням частоти серцевих подій у порівнянні з жінками, які не приймали ОК, незалежно від лікування бета-блокаторами.
  • Важливим додатковим висновком цього дослідження є те, що ризик, пов’язаний з використанням ОК, був найбільш виражений у жінок з LQT2.

Що таке LQTS

LQTS – спадкове порушення серцевого ритму, яке потенційно може викликати ненормальне серцебиття і приводити до виникнення судом, непритомності та серцевих нападів. За словами Ілана Голденберга, що має великий реєстр пацієнтів з LQTS, у США від цього синдрому страждає одна з 3-5 тис. жінок.

Читайте також:  Цей напій підвищує ризик розвитку раку "на 70% і більше"

Висновки

Оскільки раптова серцева смерть часто виникає у пацієнтів без структурних захворювань серця і під час відсутності інших причин, вчені сподіваються, що вивчення LQTS як механізму раптової серцевої смерті допоможе лікарям краще зрозуміти та лікувати цю групу пацієнтів.

Автори дослідження вважають, що ці результати підкреслюють необхідність спільної роботи лікарів різних спеціальностей для оцінки ризику різних типів оральних контрацептивів для кращого лікування пацієнтів.

Дослідники також говорять, що результати їх роботи мають подальші наслідки, крім ОК і вродженого LQTS. Вони хотіли б побачити подальше дослідження LQTS, викликаного медикаментозною терапією, і того, як інші ліки, такі як антибіотики та препарати від тривожності, також можуть вплинути на цей стан.