Всупереч поширеній думці про шкоду солодкого повністю відмовлятися від нього все ж не варто. Солодощі можуть корисними для терапії деяких порушень серцево-судинної системи.

Ось, наприклад, рецепт, який рекомендують самі медики. При підвищенні артеріального тиску на мову потрібно покласти щось солодке: цукор, мед, цукерку. Через 5-7 хвилин настане полегшення.

Ще в далекому пройшло було помічено, що різні смаки можуть специфічним чином впливати на роботу організму. Конкретно солодкий смак сприяє розширенню судин, і тому до його допомоги вдаються до підручному і допоміжного засобу при лікуванні серцево-судинних захворювань, особливо ішемічної хвороби серця.

У 2015 році дослідники з Гарвардського інституту стовбурових клітин виступили із зверненням не виключати повністю солодке з раціону харчування. Вчені констатували, що недолік вуглеводів тягне за собою негативні зміни стінок судин – вони стають менш еластичними і більш крихкими, що збільшує ризик виникнення судинних, серцевих і мозкових патологій.

Експерти радять вживати в помірній кількості натуральний мармелад, в складі якого присутні магній і калій – найбільш важливі для хорошої роботи серця мікроелементи. Крім того, до складу мармеладу входить вітамін PP, що поліпшує стан всього організму в цілому.

Шведські вчені, які проводили досліди на щурах, заражених свинцем, встановили, що пектин в складі мармеладу допомагає швидко і ефективно виводити солі важких металів і поганий холестерин, котрі накопичилися. Таким чином мармелад можна вважати хорошим чистильником судин, захисником від атеросклерозу.

Подібними властивостями володіють також конфітюр і джем.

Крім того, для серця корисний шоколад. Люди, які їдять шоколад в помірній кількості, знижують ризик дістати хвороби серця на 23%, – це показало дослідження вчених з Мюнхенського університету.

Позитивний вплив шоколаду на серце, за словами дослідників, пояснюється його насиченістю флавоноїдами. Ці речовини добре відомі своєю здатністю при попаданні в організм знижувати проникність судин, робити їх більш гнучкими та еластичними, а також приводити в норму кров’яний тиск і врівноважувати серцевий ритм.

Джерело: МедікФорум