Вчені стверджують, що людському організму властива якість, ідентична функціями організму саламандри – він, зокрема, здатний регенерувати хрящову тканину. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Science Advances.

Дослідження американських вчених показало, що щиколотка людини має набір мікроРНК-молекул, які у саламандр дозволяють регенерувати кінцівки. При цьому найбільш сильна активність даних молекул спостерігається у людей, яким був поставлений діагноз остеоартроз.

«Пошкоджений хрящ в суглобах людини може відновлюватися за допомогою процесу, подібного до того, який використовують саламандри або деякі риби для регенерації кінцівок», – заявили автори проекту.

Дослідники відзначають, що регенерація хрящів суглобів у людини сильніша в щиколотках, але слабкіша в колінах і стегнах. З цієї причини травми щиколоток заживають швидше, ніж травми стегон. У саламандр схожим чином швидше відновлюються хвости і пальці, ніж повністю втрачені кінцівки.

На основі виявлених речовин можлива розробка фармацевтичних засобів, здатних попереджати або звертати назад такі хвороби, як, наприклад, артрит. Фахівцями розпочато пошук додаткових активних речовин, синтез з якими дав би найбільш ефективну формулу таких ліків. На їхню думку, ці препарати можуть давати можливість здійснювати регенерацію не тільки пошкоджених ділянок, але і цілих суглобів.

Джерело: МедікФорум