Вчені стверджують, що людському організму властива якість, ідентична функціями організму саламандри – він, зокрема, здатний регенерувати хрящову тканину. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Science Advances.

Дослідження американських вчених показало, що щиколотка людини має набір мікроРНК-молекул, які у саламандр дозволяють регенерувати кінцівки. При цьому найбільш сильна активність даних молекул спостерігається у людей, яким був поставлений діагноз остеоартроз.

«Пошкоджений хрящ в суглобах людини може відновлюватися за допомогою процесу, подібного до того, який використовують саламандри або деякі риби для регенерації кінцівок», – заявили автори проекту.

Дослідники відзначають, що регенерація хрящів суглобів у людини сильніша в щиколотках, але слабкіша в колінах і стегнах. З цієї причини травми щиколоток заживають швидше, ніж травми стегон. У саламандр схожим чином швидше відновлюються хвости і пальці, ніж повністю втрачені кінцівки.

Читайте також:  Протизапальна спеція, яка значно збільшує тривалість життя

На основі виявлених речовин можлива розробка фармацевтичних засобів, здатних попереджати або звертати назад такі хвороби, як, наприклад, артрит. Фахівцями розпочато пошук додаткових активних речовин, синтез з якими дав би найбільш ефективну формулу таких ліків. На їхню думку, ці препарати можуть давати можливість здійснювати регенерацію не тільки пошкоджених ділянок, але і цілих суглобів.

Джерело: МедікФорум