За словами психіатра Хідекі Вада, саме через обмеження в їжі люди і почуваються погано. Багато хто взагалі не розуміє, що конкретно уповільнює старіння.

У 75 років у людини певною мірою погіршується здоров’я: і фізичне, і розумове. Також у неї стає менше енергії. Однак зараз у 75 років у людей здоров’я загалом міцніше, ніж раніше, пише Yahoo.co.jp.

Проте уникнути старіння та смерті люди не здатні. Спочатку людині стає важко пересуватися самостійно, потім виникають складнощі з дефекацією та сечовипусканням, а потім – з їдою. Існує і великий ризик розвитку старечого недоумства.

Хоча є й правильні рекомендації, пов’язані зі здоровим способом життя, стрес від слідування їм може сильніше нашкодити здоров’ю, ніж їх недотримання. Наприклад, як фізичної активності можуть бути корисні прогулянки. Однак, якщо ви не хочете гуляти, то і змушувати себе не потрібно.

Крім того, підвищений тиск для людей похилого віку – це в цілому нормальне явище. І займатися тим, що їм подобається вони можуть, незважаючи на нього.

На думку фахівця, літні обов’язково мають вживати більше м’яса. Справа в тому, що при нестачі білка у старих старіють м’язи, а тіло стає більш крихким. Тому м’язи та мозок слабшають. Крім того, шкіра у любителів м’ясного краще і самі вони виглядають молодшими.

М’яса потрібно з’їдати щонайменше 100 г на день. Але якщо не можете, то замість нього вживайте яйця, йогурт чи молоко.