Згідно з результатами нового дослідження, у людей-“сов” дійсно вища схильність до тривожності та тривожних розладів у порівнянні з людьми-“жайворонками”. А пояснюється це їхньою емоційною реакцією на страх.

За хронотипом всіх людей можна розділити на «сов» і «жайворонків». Перші найбільш продуктивні у вечірній час, другі – вранці. Є ще проміжний тип, який може добре пристосуватися до роботи як у ранкові, так і вечірні години, пише Medical Xpress.

Команда вчених вивчила реакцію страху у здорових людей із різними хронотипами. У науковій статті, опублікованій у Journal of Affective Disorders, фахівці проаналізували дані про 40 людей – студентів Мессінського університету. Із них 20 осіб мали проміжний хронотип, а ще 20 осіб – вечірній (тобто були «совами»). Всім учасникам потрібно було протягом двох днів виконувати завдання, що ґрунтуються на класичній павлівській парадигмі страху.

Результати дослідження показали, що у «сов» реакція набуття страху була більш вираженою порівняно з людьми з проміжним хронотипом. Це підтверджує той факт, що люди із вечірнім хронотипом мають більше шансів на розвиток тривожних розладів, посттравматичного стресового розладу.

Вчені вважають, що пов’язана більш висока вразливість до тривоги у «сов» можливо зі зміненим придбанням страху.