Ягоди обліпихи – дуже смачні та до того ж мають безліч переваг для здоров’я людини. Ось чому вам точно варто спробувати обліпиху.

У ягодах обліпихи ви знайдете вітаміни А, С, Р, РР, Е, К, всі вітаміни групи В. Крім того, ці ягоди багаті на мікроелементи: серед них – натрій, марганець, магній, алюміній і ще 11 речовин.

Що отримати добову дозу багатьох корисних речовин, вам потрібно буде з’їсти всього лише 100 г обліпихи.

Обліпиха сама по собі має загальнозміцнюючу та тонізуючу дію на організм. Плоди цієї ягоди зменшують біль, загальмовують запальні процеси, відрізняються бактерицидним ефектом та допомагають у загоєнні ран.

Плоди обліпихи допомагають привести в норму білковий, жировий та вуглеводний обмін, можуть бути корисними при розладі вегетативної, нервової, ендокринної системи.

Сік обліпихи може мати проносну, жовчогінну, протизапальну, в’яжучу дію. Крім того, він добре відновлює кров та сприятливо позначається на стані кровоносних судин, роботі печінки, шлунка.

Масло обліпихи використовується для позбавлення від ревматизму, подагри, цинги, пухлин, хвороб травного тракту, включаючи виразку шлунка і дванадцятипалої кишки. Лікує таке масло також пролежні, обмороження, діабет, гастрит зі зниженою секреторною активністю, старечу катаракту, геморой, клімактеричні прояви та розлади.

При цьому масло обліпихи може завдати шкоди тим, хто страждає на гострий холецистит, панкреатит, гепатит, діарею. З обережністю користуватися таким маслом, вживати ягоди обліпихи або препарати з них потрібно також людям, схильним до пухлинних захворювань.