Згідно з дослідженнями, удвічі більше жінок – приблизно кожна восьма протягом життя – бореться з депресією порівняно з чоловіками.

Перепади гормонів. У журналі Psychological Bulletin науковці констатували, що до початку статевого дозрівання хлопчики та дівчатка мають однакові показники депресії, а після цього рівень депресії у дівчаток подвоюється. За словами вчених, у жінок психіка зазнає сильнішого впливу гормональних коливань. У чоловіків рівень основного статевого гормону тестостерону не сильно змінюється протягом життя – після статевого дозрівання він залишається приблизно однаковим, лише поступово знижуючись, починаючи з 40 років.

Що стосується жінок, в їхньому організмі відбуваються різкі коливання статевих гормонів естрогену та прогестерону. Зокрема, брак естрогену негативно впливає на роботу жіночого мозку, оскільки у жінок він допомагає виробляти хімічні речовини для гарного самопочуття, такі як серотонін. До 20 відсотків жінок у період менопаузи повідомляють про напади депресії через різке скорочення рівня естрогену, пише The Sun.

Менопауза. Лікар, що спеціалізується на лікуванні менопаузи, Ферхат Уддін розповіла виданню The Sun, що із припиненням менструацій в організмі жінок відбувається значне падіння рівня гормонів, що підвищують настрій, поки їхній мозок не зможе пристосуватися до менопаузи. Також у жінок спостерігається вищий рівень мозкового білка, званого моноаміноксидазою. Це знижує рівень серотоніну, що відповідає за гарне самопочуття та настрій.

Сезонна депресія. Взимку вона вчетверо частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Це пов’язано з дефіцитом сонячного світла, що сприяє виробленню серотоніну, рівень якого в жінок і так нижчий.

Безсоння. Згідно з оглядом, опублікованим у журналі Philosophical Transactions, жінки на 40% частіше страждають на безсоння, ніж чоловіки. На їхню схильність до безсоння також впливають злети та падіння гормонів. Проблеми зі сном, своєю чергою, руйнують жіночу психіку.

Запалення. За даними журналу Current Psychiatry Reports, жінки більше схильні до запалення мозку, ніж чоловіки. Це сприяє їхній схильності до депресії та деменції.