Багато людей з приходом осені починають відчувати занепад сил, пригнічений стан і інші неприємні симптоми. Цілком ймовірно, що це так звана “осіння” депресія. Більш точна медична назва – сезонний афективний розлад (САР).

За статистикою, САР схильні 1-3% дорослих, чия якість життя в цей період помітно знижується. Як розповів портал kp.ru, деякі симптоми схожі з клінічною депресією, це – знижений інтерес до всього, що відбувається, проблеми зі сном. При САР зазвичай з’являються підвищений апетит і бажання спати якомога більше. Тому багато схильні до такого розладу восени сильно додають у вазі.

Причини осінньої депресії у дорослих

Вчені пояснюють, що існує безліч теорій, що лежать в основі причин осінньої депресії у дорослих. Найпоширеніша полягає в тому, що за вікном різко зменшується кількість сонячного світла. Світло має здатність впливати на мозок – на ту його область, яка відповідає за сон, пульс, артеріальний тиск, апетит, вага і сексуальні функції.

Деякі фахівці впевнені, що в темний час року в організмі виробляється більше мелатоніну – гормону сну. Звідси і млявий стан з підвищеною стомлюваністю.

Симптоми осінньої депресії у дорослих

Головною ознакою САР залишається пригнічений стан-сумний настрій, який триває більше двох тижнів і впливає на працездатність людини. Серед інших симптомів-втрата інтересу до життя, проблеми зі сном, зміни апетиту, дратівливість і в деяких випадках виникнення маячних ідей.

Люди з САР починають уникати членів своєї сім’ї, відчувають себе марними і непотрібними. Знижується самооцінка, переслідує постійне почуття провини. З’являються проблеми з концентрацією уваги і запам’ятовуванням простих речей. Іноді дуже хочеться заплакати, але сльози ніби закінчилися.

Лікування осінньої депресії у дорослих

Дуже важливо не ставити собі діагноз самостійно. Іноді до депресивного стану можуть привести чисто фізичні проблеми, які може виявити тільки лікар. Медик допоможе також визначити клінічну картину САР і підібрати необхідні ліки.

Можна допомогти собі самостійно: намагатися більше перебувати на світлі, купити яскраві лампи, посилити фізичну активність, дотримуватися правильного режиму сну. Важливо дотримуватися здорового харчування і не замикатися в собі, а прагнути до більш приватного спілкування зі своїми друзями.