Дослідники вивчили вплив різних видів фізичної та розумової активності на ризик деменції. Вони виявили, що навіть найпростіші заняття, як, наприклад, прибирання будинку, значно знижують шанси захворіти на старече недоумство, незалежно від генетичного ризику та сімейного анамнезу.

В рамках недавнього дослідження, опублікованого в журналі Neurology, вчені проаналізували дані понад 500 тис. осіб, які були взяті з біобанку Великобританії. Учасникам було у середньому 56,5 років на початку дослідження.

На початку експерименту учасники заповнили анкети із зазначенням їхньої фізичної активності, такої як справи по дому, використання транспорту, відвідування різних місць. Також записувалася і розумова активність, включаючи соціальні контакти та використання електронних пристроїв.

Читайте також:  5 способів знизити ризик смертельного захворювання

Протягом наступного десятирічного періоду спостереження у 5185 осіб розвинулася деменція. Виходячи з цього, вчені виявили, що ті, у кого найбільше може розвинутися деменція, як правило, мають старший вік, чоловічу стать, історію гіпертонії або гіперліпідемії, а також нижчий соціально-економічний статус і вищий індекс маси тіла.

Вони також виділили заняття, які знижують чи збільшують ризик деменції. Виявилося, що у тих, хто найбільше займається спортом, домашніми справами (прибирання, готування, прання тощо) і щодня зустрічається з сім’єю або друзями, ризик старечого недоумства на 35%, 21% і на 15% відповідно нижче порівняно з тими, хто менше приділяє увагу цим видам діяльності.

Читайте також:  Які проблеми можуть виникнути в організмі у разі дефіциту вітаміну С?

З більш високим ризиком деменції вчені пов’язали відвідування барів та перегляд телевізора.