Взимку харчування дитини потрібно відкоригувати з урахуванням особливостей цієї пори року.

Зима – прекрасна пора року , але для того , щоб сповна відчути задоволення від зимової погоди і нормально « пережити » цей сезон , потрібно знати особливі правила « зимового поведінки». І мова йде не тільки про те , як правильно одягатися в холод. Важливо також звернути увагу на раціон харчування і відкоригувати його з урахуванням цієї пори року. Для кожного віку є свої особливості « зимової підготовки ». Поговоримо про те , як правильно скласти раціон харчування взимку для дитини шкільного віку .

Навіщо міняти раціон харчування взимку ?

У зимовий час людський організм «працює» виробляючи більше тепла. Він змушений це робити , щоб підтримувати постійну температуру тіла. Тепло « черпається » з енергії , укладеної в продуктах харчування. Тому в зимовий час раціон харчування повинно бути більш енергоємним . Чим менше розміри організму , тим більше тепла він повинен виробляти в перерахунку на одиницю маси тіла. Тому особливо важливо відкоригувати раціон дітям , наповнюючи його більш калорійною їжею .

Увага , режим харчування!

Насамперед звернемо увагу на режим харчування. У дитини обмінні процеси протікають швидше , ніж у дорослого , їжа швидше перетравлюється , а енергія швидше витягується і витрачається. Тому взимку особливу увагу потрібно приділяти тому , щоб кількість прийомів їжі для школяра було не менше 4-5 разів на день. Якщо ж у дитини проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту , то кількість прийомів їжі повинно бути не менше 5-6 разів на день.

Сніданок обов’язковий!

Снідати важливо в будь-який час року , а взимку це особливо потрібно дитячому організму . Але вранці у дитини може бути відсутнім апетит. Найбільш частою причиною цього є нестача сну. Дитина повинна спати не менше 8-9 годин на добу , тоді , швидше за все , його організм « захоче» отримати ранкову порцію їжі. Тому стежте , щоб увечері ваше чадо не « зависало » допізна в інтернеті або перед телевізором.

Особливості зимового харчування

Зимова їжа повинна бути більш калорійна , але при цьому вона повинна містити повноцінний набір всіх потрібних організму речовин. Як відкоригувати харчування школяра , щоб у зимовий час він отримував всі необхідні речовини і « постачав » організм потрібною кількістю енергії?

  • Взимку щодня в меню школяра повинні міститися тваринні жири і білки. Вони допоможуть забезпечити організм потрібною кількістю енергії. Для цього в раціоні обов’язково повинні бути присутніми м’ясо , яйця , риба , сир , сир і вершкове масло.
  • Необхідні рослинні жири. Соняшникова, лляна , оливкова олія щодня повинно входити до складу страв. Давайте дитині горіхи і насіння , в них досить багато жирів , а також містяться рослинні білки , корисні для організму.
  • Щодня в раціоні харчування повинні бути присутніми складні вуглеводи. Для цього підійдуть цільнозернові каші , хлібобулочні вироби з борошна грубого помелу з висівками.
  • Не забувайте про вітаміни. Щоб забезпечити організм вітамінами в зимовий час щодня в меню дитини повинні бути присутніми овочеві страви та фрукти. Можна використовувати також сухофрукти , в них теж міститься досить багато вітамінів.
Як розподілити продукти в раціоні ?

Ранок краще починати з каш. Але не варто годувати вашого школяра кашами швидкого приготування. Краще витратити трохи більше часу і приготувати кашу з крупи , яка не піддалася попередньо термообробці . Можна також збагатити сніданок фруктами і горіхами.

Страви з м’яса і риби краще всього давати в обід. Добре поєднувати м’ясні страви з овочевими . Крім того в обід оптимально є гарячі перші страви.

А от увечері найкраще ввести в меню кисломолочні продукти. Для цього добре підійдуть сирні страви.

Незважаючи на те , що взимку дитячий організм більше звичайного потребує білках і жирах , не варто включати в раціон школяра велика кількість жирних смажених страв. Таку велику кількість може нашкодити дитині . Постарайтеся виключити з меню сосиски та копчені ковбаси , уникайте продуктів з великою кількістю барвників , ароматизаторів , консервантів та інших харчових добавок.

Перекус в школу

Якщо в школі немає можливості повноцінно поїсти і вашого школяра не нагодують гарячими стравами , потрібно придумати йому з собою перекус . Для цього підійдуть бутерброди з запеченим м’ясом і рибою , а також з сиром , можна дати з собою сир і йогурт.

Правильне харчування підтримає імунітет і дасть енергію для навчання

Правильне харчування школяра взимку забезпечить його організм необхідною енергією . Це дасть можливість організму підтримувати нормальну температуру тіла і тримати імунну систему в тонусі , що допоможе уникнути простудних захворювань. А ще у дитини буде енергія для того , щоб продуктивно засвоювати знання , отримані в школі .

Складайте раціон харчування вашого школяра з урахуванням зимової пори року і він « переживе » зиму комфортно і із задоволенням.