Профілактичні заходи допоможуть вам не захворіти під час епідемії грипу.

Грип є найпоширенішим інфекційним захворюванням. Епідемії грипу періодично охоплюють всю земну кулю , і тоді ми піддаємося загрозі зараження цим вірусом. Але грип – це не просто застуда . Ця агресивна хвороба має дуже неприємні прояви у вигляді високої температури , головного болю , сильної нежиті та кашлю . Крім того грип загрожує нам цілим рядом небезпечних ускладнень. Щорічно у світі від грипу помирають сотні тисяч людей. Як уникнути цієї хвороби? Що зробити , щоб вірус не зміг « окупувати » наше тіло ? Знизити ймовірність зараження грипом , можна застосовуючи специфічну і неспецифічну профілактику грипу.

Профілактика грипу. Що робити ?

Існує кілька способів профілактики грипу:

 • Специфічна профілактика являє собою вакцинацію спеціальними вакцинами. Це досить ефективний метод , мінус якого в тому , що конкретна вакцина «працює » проти конкретного штаму вірусу грипу і не може захистити вас від його інших різновидів.
 • Неспецифічна профілактика . Це цілий комплекс заходів , в результаті яких можна уникнути зараження вірусами, що викликають гострі респіраторні захворювання , і в тому числі грип.
Що включає в себе неспецифічна профілактика грипу ?

Неспецифічну профілактику можна розділити на три складові:

 • Неспецифічні заходи , спрямовані на підвищення опірності організму до зовнішніх несприятливих впливів , у тому числі і до грипу , такі як загартовування , правильне харчування і т.д.
 • Гігієнічні заходи , які дозволять менше контактувати з вірусом і тим самим допоможуть уникнути зараження.
 • Прийом спеціальних лікарських препаратів , дія яких не спрямована на конкретний вірус , але які , тим не менш, можуть допомогти уникнути появи хвороби .
Приділяємо особливу увагу гігієні

Вірус грипу передається повітряно-крапельним шляхом. Знаючи це , ми можемо постаратися уникнути попадання інфекції в організм. Якщо дотримуватися правил особистої гігієни і свідомо уникати ситуацій , коли можна «підхопити» вірус , то ризик захворіти значно знизиться.

 • Уникайте місць скупчення людей під час епідемії.
 • Якщо необхідність , « йти в люди» все-таки є , одягайте спеціальну марлеву пов’язку , що закриває ніс і рот.
 • Після відвідин громадських місць обов’язково ретельно мийте руки з милом або користуйтеся антибактеріальними серветками.
 • Не беріть немитими руками їжу і не торкайтеся ними до обличчя.
 • Частіше робіть у квартирі вологе прибирання.
 • Декілька разів на день провітрюйте приміщення по 15-20 хвилин.
Підвищуємо імунітет і не хворіємо

Своєчасно виявити чужорідне тіло і нейтралізувати його – це завдання імунної системи. І , незважаючи на те , що вірус грипу – дуже агресивний , сильна імунна система здатна захистити нас від хвороби або дати можливість перенести хворобу в легкій формі. Щоб імунна система була в тонусі треба пам’ятати про основні принципи здорового способу життя.

 • Харчування . Слідкуйте , щоб у вашому раціоні в правильній пропорції перебували білки , вуглеводи і жири. Їжа також обов’язково повинна містити потрібну кількість вітамінів і мікроелементів.
 • Загартовування . Стимулюють захисні сили організму і гартують процедури . Короткочасне охолодження організму запускає механізми активізації імунної системи.
 • Фізична активність. Щоденні заняття спортом також необхідні для нормальної роботи імунної системи. Правда варто враховувати , що протягом години після активних навантажень імунітет трохи знижується. Пам’ятайте про це , коли повертаєтеся з тренування , і постарайтеся не «зловити » вірус в цей час.
 • Здоровий сон. Добре відпочивати і висипатися – ще одна умова , необхідна для нормальної роботи захисних систем організму. Недосипаною і невідпочившою людина стає легкою « здобиччю» для вірусів грипу під час епідемії.
Лікарські препарати в якості неспецифічної профілактики

Існує цілий ряд лікарських препаратів , які можуть допомогти нам не заразитися грипом та іншими ГРВІ. До них відносяться:

 • Вітаміни . Ці речовини надають стимулюючу дію на імунну систему. Особливо важливо вживати в період епідемії вітаміни С , А і групи В.
 • Імунокоригуючі засоби. До ліків , які підвищують опірність організму , відносять препарати, що містять інтерферон , і ліки , що стимулюють вироблення інтерферону в організмі.

Водночас ефективність деяких з препаратів , які позиціонуються як імуномодулюючі та противірусні , досі не доведена і в науковій літературі зустрічаються заперечення проти прийому деяких з них. Тому будьте обережні , коли підбираєте собі засіб « для профілактики грипу». Проконсультуйтеся з фахівцем , перш ніж призначати собі той чи інший препарат.

Неспецифічна профілактика значно підвищує шанси не захворіти на грип в сезон поширення цього захворювання. Своєчасно застосовуйте методи неспецифічної профілактики і не хворійте!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ГОРЛА