Як з’ясували вчені, жінки рідше хворіють на рак товстої кишки, але у них частіше буває агресивна форма.

Американські вчені з Єльської школи громадської охорони здоров’я прийшли до висновку, що у чоловіків і жінок є особливості, що стосуються розвитку раку товстої кишки. Злоякісні клітини в чоловічому і жіночому організмі по-різному виробляють енергію для зростання.

Як виявилося, у жінок з правобічним раком товстої кишки підвищений рівень глутаміну і аспарагіну. Це метаболіти, пов’язані з агресивною пухлиною. У чоловіків ризик розвитку колоректельного раку перевищує 6%, а у жінок він близько 4,7%. Хоча жінки страждають від раку товстої кишки рідше чоловіків, у представниць прекрасної статі вище смертність, оскільки найчастіше у них агресивні пухлини.

Вчені вважають, що цю інформацію потрібно використовувати для формування різних підходів до лікування пухлин кишечника.

Також наголошується, що рак товстого кишечника може мати спадкову природу. Якщо у родичів першого ступеня – батьків, братів і сестер, була діагностована ця хвороба, необхідно ретельно стежити за станом кишечника. Раніше лікарі радили проходити регулярні обстеження після 40 років при спадковому факторі ризику, але зараз фіксується все більше випадків колоректального раку в більш молодому віці.

Тому чим раніше ви почнете профілактичні обстеження, тим краще. У будь-якому віці потрібно терміново звернутися до лікаря, якщо є симптоми, наприклад, постійні проблеми зі стільцем, кров в калі, велика кількість слизу.