У період карантину туалетний папір популярний, як ніколи. За словами лікаря, це не такий вже безпечний товар.

Як розповіла лікар-дерматолог Ірина Скорогудаєва, протягом багатьох років люди користувалися туалетним папером, і він не викликав ніяких побічних ефектів. Його робили зі старих книг, газет, іншої макулатури, і ніхто не скаржився на проблеми зі здоров’ям. Зараз все йде по-іншому.

– Зараз і з ароматизаторами, і з барвниками, і з добавками різного виду. Зазначу, що саме наявність барвників найчастіше може стати причиною подразнення в паховій зоні і в місцях безпосереднього контакту паперу і шкіри — зазначила лікарка.

Деякі зразки можуть викликати розвиток геморою, запальні процеси і навіть рак прямої кишки. Це відбувається через свинець, який входить до складу барвників дешевих видів туалетного паперу.

– Це правда, адже в друкарських фарбах міститься свинець, який і провокує онкологію. Тому краще забути про сірі зразки, – підкреслила медик.

Туалетний папір повинен бути виготовлений з чистої целюлози. Експерт радить вибирати папір без ароматизаторів, кольорових принтів і відтінків.

– Краще вибирати звичайний безбарвний, білий папір середньої вартості — уточнила лікарка.

Небезпечно використовувати, за словами експерта, вологі серветки, в яких висока концентрація хімічних речовин. Найбільше хімікатів в антибактеріальних вологих серветках.

– Це додатковий грунт для виникнення подразнення шкіри, утворення висипу і сухості, оскільки в деякі зразки додають спирт. І в такому випадку – волога серветка справжнє зло.

Лікарка радить для гігієнічно процедур використовувати чисту воду.