Згідно з новим дослідженням, вживання тофу замість ранкових яєць або використання бобів замість яловичого фаршу може допомогти вам жити довше.

Вчені виявили, що щоденне споживання білка з рослин замість тваринних джерел знижує загальний ризик ранньої смерті. Дослідження опубліковано в JAMA Internal Medicine.

Результати дослідження

Результати показали, що кожні 3% щоденного споживання людиною енергії, одержуваної з рослинного білка замість тваринного, знижує ризик передчасної смерті людини на 10%.

Для цього дослідження команда Цзяці Хуана з Національного інституту раку США, проаналізувала дані про харчування більш ніж 237 000 чоловіків і 179 000 жінок, зібраних в період з 1995 по 2011 рік в рамках довгострокового дослідження про структуру харчування і здоров’я.

Читайте також:  Скільки кроків в день достатньо для здоров'я, з'ясували вчені

Вчені встановили, що білок становить близько 15% щоденного раціону людей, 40% з рослин і 60% з тваринних джерел.

Протягом 16 років спостереження виникла тенденція, при якій споживання рослинного білка, мабуть, знижувало ризик ранньої смерті. Результати показали, що кожні 10 грам білка з рослин на тваринний на 1000 калорій знижують ризик смерті на 12% для чоловіків і 14% для жінок.

Різниця була особливо сильною, коли люди замінювали рослинним білком на яйця (на 24% нижче у чоловіків і на 21% у жінок) або червоне м’ясо (на 13% у чоловіків і 15% у жінок).

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News